Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljek úgy, hogy gyűlölö...

Hogyan éljek úgy, hogy gyűlölöm magam?

Figyelt kérdés

Ha tükörbe nézek egy nyomorult szerencsétlenséget látok. Foltokban kopaszodom, nem vagyok egy túl helyes arcú ember, a testalkatom is egy vicc.

Emellé lusta vagyok, de ami jobban zavar, hogy iszonyú szerencsétlen is. Soha az életben nem volt még szerencsém semmiben.

Ügyetlen is vagyok, semmihez sem értek igazán, még ahhoz a munkához sem, amit évek óta csinálok.

A legrosszabb jellemvonásom viszont túl tesz minden más negatív tulajdonságomon: ha valamin felhúzom magam, akkor agresszív leszek. Nem másokkal, hanem magammal szemben. Ütöm magam ahol érem. Volt már, hogy eltört a bordám, úgy oldalba vágtam magam, vagy zúzódott a kezem, mert ráütöttem valamire. Jobb esetben csak a combom ütöm, rosszabb esetben van, hogy a fejem is. Gyakran van fejfájásom, gondolom az ütések miatt.

Az egész kiváltója viszont az, hogy gyűlölöm magam. Egyetlenegy dolgot se tudnék mondani, amire azt tudnám mondani, hogy na ez egy jó dolog, ezt szeretem magamban.

Képtelen vagyok ezen változtatni, de megölni se bírom magam, mert gyáva vagyok. Bár nem vagyok vallásos néha azért elmondok egy imát hátha hallja valaki, hogy dögöljek már meg végre, ne kelljen tovább küszködnöm ebben a nyomorult életben.

Ti tudnátok így élni? Vagy van, aki hasonlóan érez?


2020. szept. 14. 03:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyűlölet a legrosszabb, mert ezt megérezve mások sem fogadnak el, esetleg ezt megérezve, azt igazolják vissza, amit "gondolni szeretnél magadról", esetleg céljaik érdekében úgy manipulálnak, hogy ki tudjanak használni stb...

Én olyan oldalról közelítem meg a kérdést, hogy mit tudnál tenni. Nagyon, nagyon sokat segítene, ha megfelelő szakembert találnál, pszichológushoz segítségért fordulnál, őszintén elmondanád neki ezeket.

2020. szept. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ezzel mindenképp kezdeni kéne valamit. Elsőhöz hasonlóan én is javasolom a pszichológust. Emellett én azt csinálnám, hogy összegyűjteném, milyen szeretnék lenni. Mik azok a tulajdonságok amivel elégedett lennék. De konkrétan, pl nem azt írom, hogy ha okos lennék, akkor meg lennék elégedve, hanem, hogy ha nagy biológiai tudásom lenne, akkor boldog lennék. Felírnám, hogy miben kéne ügyesnek lenni. Ha ez meg van, akkor ezek közül válaszd ki azt, amin tudsz változtatni. Az a helyzet, hogy többen tudsz mint gondolnád. Még a külsődön is javíthatsz egy előnyös frizura, hozzád illő ruházat, ápolod magad, ezek nagyon sokat jelentenek, aztán rengeteg dolog gyakorolható, és simán eljuthatsz valamiben jó szintre. A legfőbb baj ez az önagresszió. Ezt az agressziót nem tudnád másban kiélni? Például fogsz egy plüss állatot ráírod a neved és azt püffölöd. Vagy leírod miket csinálnál magaddal, esetleg le is rajzolod. Ezek nem segítenének. Úgy képzelem el a helyzeted, hogy utálod magad mert ilyen vagy, de nem akarsz magadnak segíteni és megváltozni, mert utálod magad. Így van?
2020. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!