Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz fogok menni,...

Pszichológushoz fogok menni, de még nem tudom, kihez. Írják, hogy nagyon fontos, hogy olyanhoz menjünk, akiben meg tudunk bízni, és aki számunkra megfelelő. Ti láttatok olyat, hogy valaki (esetleg ti) nem megfelelő szakembert fogott / fogtatok ki?

Figyelt kérdés
Egy nagyon közeli barátnőm kétszer is járt így, egyik helyen párterápián nem ismerték fel az akkor már régóta tartó betegségét, míg egyszer egy borzasztó érzéketlen, hímsoviniszta öreg szakemberbe futott bele, aki nemhogy segíteni nem tudott, de rengeteget rontott is az állapotán, de olyan szinten, hogy azóta is emlegeti és kerüli a férfi segítőket nagy ívben. Barátnőm kicsit sem egy sértődékeny, túlérzékeny személyiség, de amiket mondott, azokat én sem tűrtem volna el (meg szerintem más sem), és most én is félek, hogy mi van, ha ilyen rossz szakembert fogok ki? Érthető módon ezt szeretném elkerülni. Másnak is volt hasonló tapasztalata?

2020. szept. 14. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ettol en is nagyon tartottam elso alkalommal. Akkoriban a ketsegbeesesem olyan eros volt, hogy legyoztem ezt a felelmem. En a masodik alkalommal mar ereztem azt, hogy jo helyen vagyok. Azota sem bantam meg. A masodik alkalommal olyanokat mondott nekem, amiken teljesen meglepodtem: hogyan szurte le a tortenetmeselesbol, hogy szeretem a tokeletesseget? Semmi ilyet nem mondtam.

A trauma "elsokoros" feldolgozasa utan onismeret miatt mentem ujra hozza. Mondta nekem, hogy erzi rajtam, hogy felek attol, hogy mit tudok meg. Azt hiszem, eleg beszedes ez is :)

Szerencsere nekem nincs sok tapasztalatom a pszichologus-valtast illetoen. Ha ujra kellene keresni valakit, ket-harom alkalmat adnek neki, hogy megtudjuk: egymast keressuk-e.

Sok sikert!

2020. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!