Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szorongás, depresszió...

Aki szorongás, depresszió mellett füvezett, tapasztalt javulást a lelkiállapotában?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hörrmorr a drog rossz.


Viszont vannak helyek ahol legális, sőt, orvos írja fel ilyesmire.



2020. szept. 15. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. De legalább arra a pár órára jó volt.


Jobb nem lessz ha betépsz.

De az xtc segíthet.

2020. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Valóban, de sajnos az nem Magyarországon van.


Egyébként én nekem például folyamatosan remeg a kezem. Kb mióta az eszemet tudom. Tény, és való, hogy gallyra vágtam már az egészségemet a mértéktelen chips, kávé, kóla energiaital cigi végett. Ennek biztos vagyok, hogy hosszú évek múlva meglesz a böjtje. Próbálok én is egészséges(ebb)en élni, igyekszem szépen lassan változtatni, bár nyilván nehéz. Mert az egészségtelen életmód olcsóbb, mint az egészséges.


Egyébként depresszió... Hát nem tudom. Ha egy indica típusú füvet szívsz, vagy hasonló hibridet, akkor be chillelsz, tehát szépen elvagy magadnak. Tudsz normálisan akár egy adott dologra fókuszálni, és elmélkedni rajta. Adott esetben a lelki állapotodon is. Én folyamatosan gondolkodom, szinte mindenen. A fű abban "segített" nekem, hogy az éppen adott problémámra fókuszáltam. De NEM a fű fog neked segíteni a lelki és testi problémáidon. Hanem neked magadnak kell. Igazából nem mondanám iránymutatónak/útmutatónak a füvet, de ilyen alternatívákra jó lehet. Van, akinek semmi baja, semmilyen téren, de mégis szívja. Annak felesleges. Az egészséges életmódot nem a fűvel kell elérni. Egy-egy adott betegségen segíthet, de nem helyrehozni, hanem kezelni azt.


Nem mellesleg drága, vannak akik pofátlan módon árulják. De amennyire én látom a híreket, a kis és nagy "halakat" is egyaránt "levadásszák", ez által egyre nehezebb hozzá jutni. Még pár év, és akár elérheti majd a grammja a 3-5E Ft-ot is. Mert nem lesz, senkinek, és akinek pedig kell, mert függő, vagy mert olyan bizonyos betegségben szenved, az pedig úgy is meg fogja venni.


Lelki fájdalom csillapítónak nem mondanám egyébként, mert betompulsz, éppen nem foglalkoztatnak a problémák, nem gondolsz rájuk. De arra ott van a pálinka is. 2-3-4 feles után ugyan azt a hatást elérheted, mint a fűvel. Vannak megszállottak, akik elhiszik, hogy mindent meglehet oldani a fűvel. Nem a fű segít, hanem Te neked kell segíteni saját magadon. Mert más legfeljebb irányt mutathat, de nem segíthet. Mert a választás, illúzió. Te rajtad áll.


Egyébként én depressziós embereknek, legalábbis akiknek nincsen saját probléma megoldó készségük, akár az életben, akár a magánéletben, én eleve nem adnék füvet. Mert általában mindenkinél így indul... Először csak fű, de abból is egy idő után egyre több, ciginként. Utána az már nem elég, kevés. Jön majd az ecstasy, mert az feldob, jó kedved lesz tőle. Majd jön a Speed, mert az még rá tesz egy lapáttal. Egy idő után pedig általános lesz a Speed is, mert nem alszol tőle, akár napokig, persze ez is mennyiség függő, hogy ez az érzés soha ne érjen véget.


Le lehet nyugodtan pontozni majd, de higyjétek el, valóban így van. Tapasztalat!


Bár én csak füveztem egy időben, de be láttam, hogy felesleges. Viszont nagyon (hozzám) közel álló személy szinte mindezeket tolta, ráadásul még rá is ivott, vagyis egyszerre mindent.


Nem szabad. Nem a fű lesz a megoldás a depresszióra, a szorongásra a lelki betegségek megoldására. Az életét mindenkinek saját magának kell rendbe raknia, és tennie érte. Ez utóbbi az, amit a hasonló emberek nem tesznek meg. Én is nehezen fogok hozzá a dolgokhoz, na de mindenkinek meg vannak a maga kis titkai.


A nyugtató ugyan ez. Az is segít a tüneteken, például: Frontin, Xanax, Rivotril stb. De valójában a tünetek nem múlnak el, csak nem érzed a szorongást, és a remegést. Piánál ugyan ez.

2020. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én CBD olajat szedek.
2020. szept. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2es, olyan hülyeségeket írsz hogy felsírtam. Senki nem fog a fűről se az excatsy-ra, se speed-re átszokni. Max nyugtatókra, vagy ópiátokra.
2020. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es. Szerintem te mindent elhiszel a médiának és a blogoknak, vagy csak saját magad gondolod így, de valóban így van. :)
2020. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem te tudatlan, csak van róla fogalmam hogy hogy működnek és milyen hatással vannak az általad említett drogok.

Az ectasy (mdma) toleranciát épít ki, ha túl gyakran tolja az adott egyén semmit nem fog nála hatni. Meg egyébként is lehetetlen heti 1nél többször tolni, olyan erős élményt ad. Egyszerűen nincsen kedved hozzá.

Ha valaki a fűre pedig a szorongásoldó hatása miatt szokik rá meg szabadulni akar a hétköznapokból kizárt hogy speedezni fog utána. Ez egy stimuláns és jelentősen növelni tudja a szorongásos meg depressziós tüneteket. Vagyis szar élményt ad, ami után nem fog egy depressziós vágyni.

2020. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!