Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem meg akarnak ölni,...

Úgy érzem meg akarnak ölni, illetve másmilyen módon bántalmazni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Egy átlagos 19 éves lány vagyok, de egy ideje nem érzem magam a legjobban. Nagyon fáradt vagyok mindig, rengeteget alszom, igaz, felületesen.(neha frontint is be kell vennem hogy mélyen tudjak aludni és ne kattogjon alvás közben is az agyam). A félelmem, miszerint meg akarnak ölni, nem új keletű, másfél éve az ex barátommal a kapcsolatunk elején ha összevesztünk, mindig azt gondoltam hogy megkésel, megver meg hasonló, de utána pár hónap múlva ez elmúlt. Azóta most az elmúlt pár hétben tért vissza belém ez a félelem, most is attól tartok, hogy( pár ismerősöm, fiúk akikkel randiztam de nem jöttem össze stb) akar nekem ártani, holott nem vesztem össze senkivel igazából... Nem merek erről beszelni a családnak, barátoknak, szerintem nem vennének komolyan, vagy bolondnak tartananak. Valakinek van ötlete miért gondolok ilyenekre, és hogy tudnék magamon segíteni? Előre is köszönöm!
2020. szept. 19. 23:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve az kihagytam, hogy sosem voltam bántva se szülők, se senki által, semmilyen formában.
2020. szept. 19. 23:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Pedig valami oka biztos van, valami biztosan történt veled, lehet PTSD ez az egész. Sok embernek olyan dolgok miatt alakul ki, amiről azt sem tudja hogy jelentősége van.


Szerintem pszichológussal kellene beszélned, mert előbb utóbb meglátják rajtad hogy paranoiás vagy, illetve így sose fogsz bízni senkiben, és nem lesz soha rendes kapcsolatod, normális életed. Kitartás!

2020. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Remélem nem veszed sértésnek, de keress fel egy pszichológust, akivel ezt meg tudod beszélni. Ő talán segíteni is tud.

Illetve ha erre nincs lehetőséged vannak különböző ingyenesen hívható lelkisegély szolgálatok, amelyek teljesen névtelenek. Ott is beszélhetsz erről emberekkel, akik arra vannak kiképezve, hogy segíteni tudjanak.

2020. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj pszichológussal, mert ez a paranoia akár skizofrénia tünete is lehet, de az kezelhető.
2020. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Mióta szeded a Frontint? Szerintem ezek a nyugtatók okozhatnak nagyon súlyos mellékhatásokat vagy felerősíthetnek mentális betegségre való hajlamot. Nekem licércálmaim voltak Valeriánától. Olyan valóságos álmok voltak, hogy nem egyszer sikítva ébredtem. 12 éve nem szedek semmit és nincs is semmi ilyen tünetem azóta. Szoktam rosszat álmodni időnként, de ég-és föld a lidércálmokhoz képest egy mezei rossz álom.
2020. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igazából a Frontint azért kezdtem el szedni, mert nem rég hunyt el az egyik közeli hozzátartozóm, és nem ment az alvás. Az a baj, nem hiszem hogy attól van, hiszen írtam hogy régen is voltak ilyen gondolataim, akkor meg még soha nem szedtem ezt a gyógyszert. A pszichológust még át kell gondiljam, nemtudom hogy tudnék megnyílni neki, illetve tartok attól hogy kiderül hogy ezekkel a félelmekkel küzdök.
2020. szept. 19. 23:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az, hogy néha veszed be a Frontint, abszolút okozhat elvonási tüneteket. Nekem is ezért voltak lidércálmaim, illetve volt olyan is, hogy a barátom karjában békés filmnézés közben halálos rémület tört rám és azt éreztem, hogy sikítanom kell. Csak az segített, hogy gyorsan bedobtam egy Valeriánát. Ez megerősítette a betegségtudatot, hiszen segített a gyógyszer. Csak később jöttem rá, hogy valójában elvonási tünet volt az említett pánikroham, amin csak úgy jutottam túl, hogy teljesen felfüggesztettem az általam nem rendszeresen szedett gyógyszert (valójában akkor már sokkal többször bevettem, mint gondoltam, mert tudatosan nem kezdtem el rendszeressé tenni, csak egyre sűrűsödtek a rosszullétek). Nagyon rosszul voltam, olyan fokú elvonási tüneteim voltak, hogy a végén már az izmaim is rángtak, igazából akkor jöttem rá, hogy nem pánikrohamom van, hanem függővé váltam a nyugtatótól. Átreszkettem egy éjszakát, de nem vettem be semmit, reggelre álomba ájultam és soha többé nem volt pánikrohamom. De nem is szedek többé semmi legális drogot, azt megfogadtam.
2020. szept. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy régebben is voltak ilyen gondolataid, de azért biztosan nem alaptalanul kezdtél félni a volt barátodtól. Ezek az altatók szerintem mélyebbre kavarnak, eltemetett félelmeket és ki tudja, miket hozhatnak felszínre azáltal, ahogy hatnak az agyra. Nem biztos, hogy véletlen az, hogy most jöttek elő ezek a félelmeid újra, amikor a gyógyszert is elkezdted. Én azt javasolnám, inkább bújj össze egy kiscicával, kutyával az ágyban, én is azt csináltam, amikor a gyásztól sokkos voltam. Ők mindig segítettek. Ha azt tapasztalod, hogy a paranoiád is elmúlt, akkor valószínű a Frontine volt a ludas.
2020. szept. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól érzed.
2020. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!