Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak ebben s helyzet...

Mire számítsak ebben s helyzetben?

Figyelt kérdés

Kb 2,5 hónapja szedek 1-1mg Xanax SR-t reggel és este, estére pedig mellé antidepit.

Tünetmentes voltam, sikerült jól beállítani a gyógyszereket.

Most az esti nyugatót levettük 0,5-re az 1mg helyett, és iszonyatosan felerősödtek a tüneteim.

Kézremegés,verejtékezés,zsibbadás,és reggeli szorongás, stb.

Tartsam így tovább, és el fognak múlva a megvonás mellékhatásai? Mindenképpen le akarom tenni.

Köszönöm ha válaszoltok!


2020. szept. 20. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus elvonási tünetek, el fognak múlni. De bölcsebb lenne lassabb tempóban csökkenteni. Pl az 1 mg-os gyógyszert negyedelni, és negyedenként csökkenteni pl 2 hetenként. Én 3 mg Frontint (= xanax) 10 hónap alatt hagytam el, és így is erős elvonási tüneteim voltak. Ne ijedj meg, ha a tünetek eltartanak 4-6-vagy még több hónapig, ez normális. Egy csökkentést már ne emelj vissza, és ha elhagytad teljesen a gyógyszert, akkor soha többet ne szokj rá vissza. Sok sikert, gyógyulást!
2020. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Most per pillanat nagyon megijedtem, mert nem szeretnék visszaesni oda, ahonnan elkezdtem.
2020. szept. 20. 10:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék még kérdezni, hogy te mennyi ideig szedted? Én pedig inkább azt csinálom első körben, hogy este 0,75 reggel 1mg 2 hétig.
2020. szept. 20. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!