Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyomjam el az érzéseimet?

Hogyan nyomjam el az érzéseimet?

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod őket elnyomni? Hogyan akarod elnyomni? Örökre, vagy csak társaságban?
2020. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne csináld, én terápiázok hogy legyenek ismét, testi tünetek helyett. Inkább tiszteld magad és az érzéseid, Ne akarj megfelelni és 1-2 önismereti könyvet javasolnék.
2020. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod elnyomni?
2020. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Iagzából 16 éves vagyok (és fiú) az életemet értelmetlennek érzem, több eléggé súlyos traumám is volt már (mielőtt valaki azt hinné, hogy kamu depim van). Részlegesen akarom csak elnyomni, hogy tudjak koncentrálni. Például ma volt egy fasza kis mentális összeomlás szerűségem, közel fél órán keresztül sírtam, inkább amúgy emlékek és a traumák amiket nem dolgoztam fel anno, azok jönnek elő, eddig sikerült elnyomnom őket viszonylag simán, de a mai az több volt. És ennek akarok véget vetni és elnyomni ezeket, hogy csak puszta emlék legyen. Senkinek nem beszéltem róla, nagyon a pszichológunak se, főként magamban tartottam mindent de most kezdem úgy érezni hogy belefáradtam, ezért elnyomnám.
2020. szept. 20. 22:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a traumát fel kell dolgoznod, nem elnyomni. Az persze nem jó, ha ez akkor jön rád, amikor valamire figyelned kéne. De nem hó az sem, ha elnyomod. Nem tudom, hogy ez csak néha rádtör, vagy olyan, hogy bármikor kijönne ha hagynád. Ha az utóbbi, akkor én szánnék bizonyos napokon egy órát arra, hogy hagyom, hogy ez előtörjön belőlem. Tudom, hogy nem szeretsz ezen filózni, mert rossz érzéseket kelt benned, de ez akkor fog elmúlni, ha hagyod, hogy az agyad feldolgozza. Én ezért ezt tenném, néha esténként amikor egyedül vagy és van időd, akkor ezt engedd ki magadból.
2020. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam, hogy ki kéne adnom magamból, de embereket traktálni nem akarok vele. Csak úgy magamból kiadni meg nem tudom hogy hogyan kéne.
2020. szept. 21. 07:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg valamivel. Ha nincs olyan barátod aki meghallgat, akkor pszichológus.
2020. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eddig 2 pszichológust hagytam ott mert egyik se segített semmit lehet el kéne mennem újra, mert kB 4 éve voltam, de pénzt nem szeretnék kiadni rá. Nem érek annyit lol.
2020. szept. 21. 17:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj tb által támogatotthoz. Barátaiddal tudsz beszélni a dolgaidról?
2020. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érek annyit lol." Ezt azonnal felejtsd el!! Igenis érsz annyit, sőt többet is! Nagyon értékes vagy, előtted az élet! Valóban menj el pszichológushoz, szerezz barátokat, akikben megbízhatsz!

Ne akard elfojtani az érzéseidet, mert nem fog sikerülni. Ahhoz, hogy végleg megszabadulj tőlük fel kell dolgoznod az emlékeket. Ebben pedig egy jó pszichológus segíthet.

2020. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!