Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tartsam kordában az...

Hogyan tartsam kordában az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A minap azon gondolkodtam, hogy hogyan tudnám az érzéseimet kordában tartani. Jelenleg egy olyan helyzetben vagyok, ahol jobb, ha inkább türelmes vagyok... De rájöttem, hogy ez számomra nehézséget okoz - elkezdek kiborúlni, stresszelni, szorongni, isegeskedni - mindezt csak azért mert egy kicsit türelmesnek kell lennem.

Mondjuk ez másban is megfigyelhető, pl tanulás, munka, suli (haverok mikor felidegesítenek) stb...


Mindig csak gyorsan-gyorsan, azonnal mindent.


Arra is rájöttem, hogy lehet apámtól kaptam ezt a fajta szokást, mert pl ő nevelt úgy, hogy mikor segíteni kellett neki valamiben és nem voltam olyan erőben, hogy meg tudjam csinálni, rögtön jött a kiabálás és a sürgetés és gondolom ez így berögzült. Most én vagyok ilyen, de nem éppen célravezető hozzáállás (hogy így mondjam).


Viszont ha meg is tanulok higgat maradni és minden helyzetet nyugodtan kezelek, szerintem az sem jó, mert vannak olyan helyzetek az életben mikor az ember teljesen jogosan borul ki valami miatt és olyankor nem játszhatom a lelki békét.


Hol a határ? Meddig érdemes idegeskedni?


Köszönöm előre is a válaszokat!:)

19/F



2017. okt. 29. 23:07
 1/4 anonim válasza:
Ezt teljesen át tudom érezni, én is lobbanékony, türelmetlen, sürgető típus vagyok. Van, hogy teljesen jogtalanul húzom fel magam valamin, vagy olyanon amin nincs értelme.
2017. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen és az a legrosszabb, hogy max fél napot kell várjak, hogy lenyugodjak. A szobámban agyalok feszt és lassacskán lenyugszok.
2017. nov. 4. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell belátni, hogy bármennyire is külső problémának érzed a téged idegesítő eseményeket, valójában azok a TE problémáid. Azaz te csinálsz magadnak problémát belőlük.
2017. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos igen.

Mikor van egy problémám, kattogok rajta és olykor nagyon nehezen tudom terelni a gondolataimat. De néha meg sikerül.

2017. nov. 4. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!