Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találhatnék nagyon jó...

Hol találhatnék nagyon jó pszichológust? Nem bízok senkiben, segítség!

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz bármilyen szakemberben is megbíznom. Korábbi borzalmas tapasztalatom egy pszichológussal:

A pszichológus szuper jólhangzó egyetemet végzett külföldön, többet is, több diplomája is van. + Van egy jó weboldala.

Tapasztalataim vele: Pár dologban valóban segített, ezen kívül:

1. Ha olyat mondtam neki, ami neki nem tetszik, vagy valamilyen közvetett módon az ő önértékelését/életfilozófiáját sértette, akkor egyből ellenem fordult és már nem a segítség nyújtás volt az elsődleges célja

2. Tanácsokat osztogatott többször is, annak ellenére hogy ő maga mondta el, hogy egy pszichológus nem adhat tanácsokat. Feketén fehéren jelentette ki többször: ezt tedd, ezt pedig ne tedd.

3. A saját személyes tapasztalataival példállózott ("Szerinted én nem szenvedek nap, mint nap? Szerinted én így, szerinted én úgy..." )

4. Azt tanácsolta nekem, hogy ne ugorjam meg a korlátaimat, hiszen ő se tette. Legyek olyan, amilyen vagyok és kész.

4. Azt mondta, hogy nem kell boldognak lennem, ha kapcsatban vagyok. Arra hivatkozott, hogy ő is kapcsolatba van és ő se boldog, de mégis jól el van, együtt élnek és ez teljesen rendben van, hiszen felnőttek vagyunk

5. Azt mondta, hogy a boldogság az, amikor egyetemre járok és sikeresen levizsgázok (értelemszerűen azért mert ő ebben találta meg a saját küzdelmét)

6. Ő az egyik legbátortalanabb egyén akit valaha láttam. A személyiségében is látszik, hogy egy görcs. Érződik a belső bizonytalansága, ami annak a következménye, hogy egész életében gyáva volt szembe menni a félelmeivel. A félelmei szolgájaként élte az egész életét. Ezért a szabad emberek boldogsága neki nem jár. Ezek következtében nem tud hiteles személyként jelen lenni a saját foglalkozásában, mint pszichológus.

.. Az élet ugyanis azután kezdődik, ami után az ember szembe ment a saját félelmeivel és leküzdötte azokat. Amíg ez nem történt meg, az sajnos nem valódi élet, hanem görcsölés és nyomorgás. Neki pedig nincs semmilyen belelátása a valódi életbe.

.. Szóval jó volt a weboldal.. Megnyerő volt a profilkép is.. Kérdés, hogy vajon mennyivel ártott többet annál, mint amennyit segített..? És vajon milyen pszichológus is ő valójában?


Ez nem az önreklám helye. Rá fogok jönni, ha valaki saját magat próbálja promotálni. Csak Csernus Imrében bíznék, de ő már nem vállal magánrendelést,ezért valakit találnom kell helyette.



2020. szept. 23. 16:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Csernus Imrének az összes videóját láttam és benne azért bíznék, mert engem egyértelműen megnyertem a tudása. Ő ugyanis megugrotta a korlátait, nem csak tankönyvi példából beszél. De ő már nem elérhető.

Köszönöm a segítséget!

2020. szept. 23. 16:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Csernusban csalódnal mert a videoi alapján mar van róla egy kialakult képed, elképzelésed ebből fakadóan pedig egy elvárásod.
2020. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mádár0218 ***** válasza:

Elég rosszat fogtál ki, én is voltam nem egynél, mert el lettem küldve, de persze nem ért semmit és tudtam hogy nem is fog.


Nem vagyok pszichológus de kíváncsi lennék a történetedre, persze ha le szeretnéd írni.

2020. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Hihetetlenül nehéz dolgom van. Olyan mentális mókuskerékbe, labirintusba jutottam, ahonnan csak egy nagyon tapasztalt és komoly szakember tud kisegíteni azzal hogy megmutatja az irányt.

A problémák és a félelmek, a fájdalmak nagyon mélyre sodortak, ahonnan levegőt venni is nehéz. De még van kiút. Bármerre indulok kb. remegni fogok a fájdalomtól, annyira nehéz lesz. Csak tudnám, hogy merre. Nincsenek felesleges éveim tesztelni és kísérletezni, ezért lenne jó a hiteles szakember. Bár lenne egy olyan pszichológus, akibe megbízom, kb az életem múlna rajta. Pénzem az van rá.. De bizalmam jelenleg nincs

2020. szept. 23. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
helyileg hol keresnel szakembert?
2020. szept. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak interneten eddig
2020. szept. 26. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!