Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Karaktereket kreálok magamnak...

Karaktereket kreálok magamnak , ez mennyire normális ? Bővebben lent .

Figyelt kérdés

Régebben sokat írtam de mostmár nem tudok. Visszont vannak karakterek a fejemben akikkel néha "beszélgetek" . Főleg félálomban jeleneteket játszok velük és sokszor én magam is a jelenet része vagyok. Ezek a karakterek megértenek engem igy jol érzem magam velük. Sokszor jobb a fejemben lenni velük mint a valóvilágban.

Ez ugye nem olyasmi mintha disszociativ személyiség zavarom lenne ?

Próbálok írni hogy legalább valami haszna legyen a dolognak de nem megy. Ráadásnak ami a fejemben van ott is marad nem tudom szavakba önteni :/



#álom #írás #elme #agy #diszociatív személyiség zavar
2020. szept. 25. 03:41
 1/5 Travis83 ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet nálam is. Nekem 25 éve megy egy másik alternatív élet a fejemben, de ez inkább nálam ilyen sztori, fantázia. Nem menekülök oda és a való életben nem képzelem magam elé a karaktereket és nem szólok hozzájuk. Illetve beszélgetek velük, de csak amikor a sztorit folytatom, a fantáziámban. Egyébként ezt kizárólag akkor csinálom, amikor lefekszek aludni. Ez a fantáziálás segít álomba ringatni és érdekes is.


Te hogy érted azt, hogy beszélgetsz velük? Úgy mint én, vagy nappal is magad előtt látod őket és úgy szólsz hozzájuk?

2020. szept. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Maladaptiv álmodozás. En gyerekkorom óta így élek. Amíg nem gondolod azt, hogy léteznek, vagy latod őket, addig ez még nem elmebaj.
2020. szept. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen én is inkább elalváskor csinálom ezt , illetve ha olyan állapotba kerülök hogy az agyam kikapcsol egy kicsit , mondjuk hosszú buszozás alatt ha nincs ami megzavarjon akkor fejben ebben a fantázia sztoriban vagyok ... és én is igy jobban eltudok aludni. Nem szerencsére ugy fenhangon nem beszélek velük de sokszor a sztoriban , álmomban igen .
2020. szept. 25. 04:20
 4/5 Phoney ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy haszna legyen, akkor foglalkozz azzal, hogy miket mondanak, vagy akár tudj meg tőlük többet saját magadról és az életedről. Ezek a karakterek mind a saját személyiségedből származnak, rólad szólnak, akárcsak a normális álmok karakterei, úgyhogy bármilyen problémádon lehet velük dolgozni, sok olyat elárulhatnak, amivel tudatosan nem vagy tisztában.
2020. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális. Így születnek a remekművek is filmek és könyvek terén.
2020. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!