Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan lefogytam, aztán ravettem magamat arra, hogy egyek, de mostmar nem vagyok sovány, de folyton zabalok túl sokat, már más is mondta. Iszonyat nagy bűntudatom van és hanytatni is próbáltam magam csak nem sikerült, mit csináljak?. Holnaptól majd kevesebbet fogok enni, de utálom magam, hogy egyszer nem ettem, most meg annyit zabalok mint egy diszno.Konkretan hanyingerig. De kérlek normális válaszokat írjátok.

2020. szept. 27. 22:27
 1/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Ezt mindenképpen egy pszichiáternek kell elmondanod. Ez a probléma nem játék, komoly kárt tehet az egészségedben, sok esetben visszafordíthatatlanul. Minél előbb fordulsz szakemberhez, annál nagyobb eséllyel élhetsz normális életet a későbbiekben.
2020. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Csak ez segíthet igazán: edzés , futás, sport 100%.

Tipp :ha nem akarsz most erre költeni menj el egy kinti vagy szabadtéri fitnessparkba és csinálj gyakorlatokat.

Nem kell tulragozni.

1lépés: menj el oda sportcuccban

2lepes: gyakorolja gyakorolja gyakorolja amit tudsz ami eszedbe jut.

Meglátod ha elkezded akkor jut majd eszedbe újabb és újabb ötlet H mit csinálj.

3lépés: ismételd meg minden nap vagy minimum minden 2dik nap, és ha lehet újabb ötleteket vess be

2020. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Egyel
2020. szept. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
2es vagyok, plusz igyal sokat. Mielőtt eszel igyal 1 jo nagy bögre vizet. És ha mégkevesebbet akarsz enni igyal eves kozbe is
2020. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
100%

2-es, ha testi okai lennének a problémájának, ez egy kiváló megoldás lenne. A pszichés problémákon ez nem feltétlenül segít. A városunkban két anorexiásnál is láttam, hogy amellett, hogy éheztette( és vélhetően hánytatta) magát, még aktívan futott is. Azaz égette a tartalékait, de nem vitt be energiát mellé. Felgyorsult a fogyásuk, és a testük egyéb leépülése is. Egyiküket sem láttam egy évnél tovább, mikor elkezdtek futni.

Ugyanakkor egy egészséges sportprogram a megfelelő pszichés kezelés után, felépülési időszakban már hasznos lehet, ha nem áll fenn a veszélye, hogy újra testképzavaros gondolatokat okoz.

Az anorexiát, és bulimiát nagyon nem szabad félvállról venni, még annyira sem, mint más pszichés betegségeket. Mondhatod, hogy a depresszió úri hiszti(nem az), de amikor szó szerint elsorvadsz, azt nem szabad óvatlanul kezelni. Szakorvoson kívül csak a beteg saját akarata tud segíteni, de pont a beteg saját akarata okozza a betegséget.

2020. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Addig egyel mig jol nem erzed magad. Aztan elkezdhetsz mozogni. Ha eros aksrsz lenni sulyzozz. Ha fitt akkor futas vsgy bicikli.

Uszni is lehet. Es a tobbi.

Sport melle tobb taplalek kell. (Tekintsd befektetesnek.)


Nehany tipp:

•keves zsir, "sok" feherje

•szenhidrat erzesre vagy egyedi meres szerint

•folyadek!!!

•8 ora alvas

•asvanyi anyagok/rostok

•meditacio

•egyeb produktiv idotoltes

•stresszcsokkentes


Remelem segitettem,

Ugy erzem kezdem teljesen elhagyni a karos szenvedelyeimet.


20+F

2020. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hogyha gondolod nekem irhatsz. Ugyanazt éltem át mint te. Anorexia voltam, majd bulímiás lettem. Egyszer koplaltam, egyszer pedig nem bírtam tovább az ehezest, és hánytattam magam. Ha rám halgatsz, és még nem vagy nagyon benne, sürgősen hagyd abba. Évek lesznek mire regenerálódik a tested, ha nő vagy szétcseszed a hormonháztartásod.

Sportolj rendszeresen. Kardio és súlyzós edzések, akár személyi edzővel, ha van rá keret. És ha zavar a súlyod, diétázz normálisan!!!! Sok fehérje, zoldseg stb. De ne menj az alapanyagcsere értékes alá!!!

2020. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De ne feledd: a legfontosabb az egészséged. Alultaplalt fázós, kopaszodó alak akarsz lenni, vagy egy izmos formás testet szeretnél? Nem minden a vékonyság, a jó erő, egészség, jó közérzet sokkal többet számít

Sok sikert!

2020. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!