Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért javasol mindenki gyk-n...

Miért javasol mindenki gyk-n pszichológust a legkisebb problémákra is?

Figyelt kérdés

Pl. A kislány "depressziós" mert elhagyta a barátja. Első komment: ..Jót tenne egy pszichológus..

Vagy egy ember magába fordul: "Beszélhetnél egy pszichológussal.."


És komolyan vannak olyan emberek akik ilyenekért elmennek egy szakemberhez, ahelyett, hogy pl keresnének maguknak egy hobbit, vagy pl sportolnának, barátkoznának stb..? Én értem h a p. tud segiteni, de olyan kis apróságokért, amiken te magad is tudsz segíteni, minek javasolni?


2020. okt. 7. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Aha segíteni magadon. Tudtad, hogy sok gyereket a Tv nevel fel?
2020. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy annyira életképtelenek.
2020. okt. 7. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Taníts minket mester!


Eleve, egy kislány nem használhatja az oldalt.


Ha valaki magába fordul (hogy a te szavaiddal éljek), ö már elérte azt a szintet, hogy külső segítségre van szüksége, de ezt nem a gyaokrit nézegetö átlag embertől kapja meg, hanem szakorvostól.


Hiába akarod neki javasolni, hogy menjen futni, mikor ő már pisztolyt tart a fejéhez.

Picit sarkalatos volt, de ez van.

Ez itt nem a lelkisegély szolgálat.

Valaki ír egy problémát, mi pedig racionálisan próbálunk segíteni.

2020. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem pszichológushoz kéne fordulnod. Nem normális, hogy ilyeneken problémázol.
2020. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Emlékszem, ezelőtt 10-20 évvel csodálkoztunk azon, hogy az amerikai filmekben szinte mindenkinek van pszichológusa. Lassan ide is elért.

Ott sokkal felszínesebbek a baráti, családi kötelékek. Talán ez lehet az egyik oka.

2020. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bizonyára inkább hozzád kellene forduljanak tanácsért hiszen máris azt írkálod mit kellene tegyenek. Nyilvánvaló pedig hogy te jobban tudod a témát mint az aki évekig ezt tanulja. 😏
2020. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én félig-meddig életképtelennek tartom magam, de nincs pénzem pszichológusra, viszont barátaim sajnos csak ketten vannak, ők nem tudnak segíteni a problémáimon, mert nem olyan kézzelfogható dolgok, amikkel kezdeni tudna egy nem szakember valamit is. Pl: szorongás, önértékelési zavarok. Egészséges emberek tudják, hogyan lehet ezeket a helyzeteket kezelni, nem úgy állnak hozzá, mint az, aki el van veszve alapvető dolgokban. Ők fel sem fogják, milyen ilyen problémákkal élni, hogy idézzem a barátnőm, nem tudja elképzelni se. Ilyenkor mégis mit várjon az ember? persze, hogy azt mondják, hogy menj szakemberhez. Hidd el, vannak dolgok, amikkel nem lehet mást kezdeni. Főleg úgy nem, hogy én szinte mindig negatívan látok mindent, az egyértelműen jó dolgokat mondjuk tudom pozitívnak látni, de ami már kicsit több erőfeszítést igényel, mint amennyit személy szerint magamra vállalnék, akkor bepánikolok.És sajnos egyre több ilyen dolog van. Én azért írtam le a problémám, hogy lásd, mit jelent a súlyos probléma. A környezetemben senkinek sincs ilyen gondja, dolgoznak, van párkapcsolatuk, én meg dolgozom, de nem tudok úgy teljesíteni ahogy kellene/szeretnék, mert annyira szorongok. Ezzel ki tudna kezdeni bármit is?
2020. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!