Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Inkább pszichiáterhez kéne...

Inkább pszichiáterhez kéne ilyen szorongással fordulnom?

Figyelt kérdés

Nyár óta szorongással élek (eleinte azért mert szúrt a mellkasom, és amíg nem tudtam az okát, addig azon paráztam, hogy vajon miért, aztán elkezdődött a suli, ott meg azért, hogy nehogy rosszul legyek, ráadásul végzős is vagyok). Felkerestem egy pszichológust, aki sokat segített, viszont már abbahagytuk a találkozókat, ugyanis mindketten úgy láttuk, hogy egyedül is menni fog nekem.

Ez egy hete volt, és azt hittem minden rendben is lesz ezentúl, viszont az utóbbi napokban megint rajtamvan a pszichés hányinger szinte napi szinten (hányni nem tudok, max csak öklendezem, ugyanis sokszor étvágytalan is vagyok, így nem eszem sokat), néha már idegrángást is érzek a testem különböző pontjain (legfőképpen az ujjaimban, lábamban), valamint hiába meditálok/próbálom a pszichológustól tanult gyakorlatokat végezni, néha egyszerűen nem segít, mert 1-2 óra múlva ugyanabba az állapotba kerülök.


Gondolkodtam azon, hogy felkeresek egy pszichiátert, viszont félek attól, hogy a gyógyszerekre ráfüggök majd.


Mi lenne a jobb megoldás: írni újra a pszichológusomnak, hogy még kell segítség (azt mondta, hogy bármikor keressem fel újra, ha úgy van), vagy esetleg érdemesebb felkeresni egy pszichiátert?



2020. okt. 9. 00:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza hozzá vagy egy másikhoz. A szervezeted szempontjából jobb, mint a gyógyszer, de ha eredménytelenség esetén a pszichológus is a gyógyszert javasolja, akkor mégiscsak az kell. Túl hamar abbahagytad, nem oldódott meg a probléma. Nem biztos, hogy a legjobb szakembernél voltál, lehet, hogy csak a törődést háláltad meg. Az okokra kéne koncentrálni, nem a tünetek felszínes megszüntetésére. Ha tisztázódik, elrendeződik az ok, akkor hókuszpókuszok nélkül is eltűnik a szorongás.
2020. okt. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Minnél tovább élsz így annál nehezebb gyógyítani. Ilyenkor már azonnal gyógyszerre van szükséged mert a szorongás rengeteg betegséget előhoz.

Bajod is lehet.

2020. okt. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!