Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra, pánikrohamokra...

Szorongásra, pánikrohamokra mennyire jó megoldás antidepresszánsokat szedni?

Figyelt kérdés
Voltam több pszichológusnál is, de nem igazán éreztem hatását a beszélgetéseknek, ráadásul nagyon drága is. Azon gondolkodom, hogy pszichiáterhez kéne elmennem, azonban eléggé félek a gyógyszerektől. Nyugtatókat semmiképp sem szednék, viszont az antidepresszánsokon elgondolkodtam. Nektek esetleg mi a tapasztalatotok az antidepresszánsokkal, ajánlanátok?

2020. okt. 7. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kellene szednem, de en nem bírtam elviselni a mellékhatásokat... de ki kell próbálni
2020. okt. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Travis83 ***** válasza:
53%
Antidepresszáns szinte biztos megoldás. Ha mértékkel szedni, akár életed végéig ellehetsz vele. Ugyanakkor hosszútávon mellékhatások is lehetnek, de a! legnagyobb negatívum, hogy a problémát nem oldja meg. Itt pedig arra a problémára gondolok, ami gyújtózsínórként szolgál a szorongásra, pánikrohamra. Ezek a problémák ugyanis nem a semmiből erednek és a gyógyuláshoz vezető út az ok megtalálása és annak kigyomlálása. Ha magunk nem tudjuk mi a probléma gyökere, arra vannak a pszichológusok. Azt írod nem igazán érezted a hatását. Ennek az az oka, hogy nem a megfelelő embernél voltál. Nem olyan könnyű elsőre beletrafálni. Értem, hogy drága, de az egészség pedig felbecsülhetetlen.
2020. okt. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem egyszerű pszichológushoz kell menni, aki csak beszélget, hanem kiképzett terapeutához, aki gyógyító módszereket alkalmaz.(KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi)
2020. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó megoldás. 1 évtizede szedem, pont erre.
2020. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15 éve szedem. Azóta nincs pánikom. Az első hónap viszont nagyon nehéz volt.
2020. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akik 10 meg 15 eve szedik,le sem fogjazok mar rakni soha vagy nem is muszaj letenni? Marmint elelhetsz vele x eveket azt annyi?
2021. jan. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogom letenni.
2021. jan. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, amiket írsz, azok csak tüneti kezelések. Szépen rájuk függsz, de a kiváltó ok attól még ott bujkál benned.


A hármas válaszoló nagyon jól mondja, nem pszichológushoz kell menni, hanem pszichoterapeutához. Ég és föld a kettő. Tapasztalat.

2021. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!