Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor már gyilkos gondolatok...

Sokszor már gyilkos gondolatokig fajuló féltékenység. Van kiút?

Figyelt kérdés
Egy nőre olyan féltékeny vagyok, hogy sokszor már azon agyalok, hogy tehetném el láb alól. Barátom tudja, hogy féltékeny vagyok az illetőre, de ennyi. Már hónapok óta szó se esik a nőről köztünk, csak magamban őrlödöm minden egyes nap (szinte minden nap látják egymást). Ha picit később jön, már szorongok vagy bőgök az idegtől, arra gondolok, hogy a nővel van. Barátom ebből semmit se vesz észre. Semmi dühroham, semmi hiszti a szeme előtt. Felveszem a szokásos kedves gúnyám. De valójában legszívesebben kicsinálnám a nőt. Nyilván nem fogom, de kezdek beleőrülni ebbe az állapotba. Van bármilyen bogyó, terápia, ami ezen az állapoton változtathat? :(
2020. okt. 13. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Sámli+kötél. Kisétálsz éjjel egy közeli erdőbe.. Kigyógyít a hülyeségedből.
2020. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van bármi alapja a féltékenységednek?

Ki ez a nő? A párod munkatársa?

Hogy jött "képbe" a kapcsolatotokban ?

Hány éves vagy?

2020. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az onbizalmadon dolgozz. Kezd el sportolni egyesuletben. Ez a legjobb segitseg.
2020. okt. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó a testem és jól nézek ki. Sajnos a külső mindegy, ha úgy érzem, lelkileg hozzá kötődik. Szóval edzés ezen aligha segít.


"Van bármi alapja a féltékenységednek?"- Párom szerint nincs, mégis már többször hazudott a nővel kapcsolatban. Amúgy az exe ez a nő. Ha pl. találkozott vele, mert ment neki segíteni este... akkor is azt hazudta másnak segít. Persze ezt betudhatjuk annak, hogy tudja féltékeny vagyok rá. Mindig lebukik ezekkel és mástól kell megtudnom. Megbeszéltük hogy őszinte lesz, mert ezek a hazugságok csak generálják a féltékenységet, mégis újra és újra megteszi. Volt, hogy nem találkoztak egy ideig, utána mikor párom látta, vagy 2 órán át rá volt tapadva a nőre, követte mint egy pincsikutya... Sajnos szemtanúja voltam a tudtán kívül. :( Szemmel láthatóan hiányzott neki a nő, pedig csak pár hétig nem látta. Legszívesebben eltüntetném a nőt az útból, vagy azon keresztül ártanék neki, akit a legjobban szeret. Rengeteg ilyen gondolatom van. Ezért gondoltam szakember segítségére, állandóan csak ezen kattogok.

24 éves vagyok.

2020. okt. 15. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

#2-es vagyok. Így már érthető.

Én is voltam hasonló szituációban, hogy a párom más lányoknak segített, ugrott nekik egyetlen szavukra, és ez valamiért nekem is nagyon rosszul esett....


Az a baj, hogy én eddig úgy képzeltem el a párkapcsolatot, hogy ha van párom akkor számomra csak ő létezik, mindent és mindenki mást ki tudnák zárni az egész világon...DE a másik fél meg valahogy soha....

Lehet, hogy te is hasonlóan gondolod?!


Ebben tényleg csak az önbizalom tud segíteni. El kellene érned, hogy magadat értékesnek lásd, hogy ne akadj ki az ilyesmin...

2020. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Talán megoldódik a gond valamennyire. A nő munkahelyet vált. Hát meglátjuk... Már a tudat nagy előrelépés lesz nekem lelkileg, hogy nem találkoznak szinte minden nap.
2020. okt. 18. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy megölöd, téged nem fognak jobban szeretni.
2020. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább szakítani kellene a barátoddal.
2020. dec. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem de szánalmas vagy. Ha azt hiszed hogy ezt meg tudod játszani a párod előtt? Ugyan már. Ő pontosan tudja hogy téged ez idegesít.

Most nem azért, de ennyire nem tartod magad semmire?

Az a nő biztos pont leszarja a palidat, talán pont emiatt fut utána.

Tanulj tőle hogy kell ezt csinálni, hiába teszed el az útból, másik mindig lesz.

Magadon változtass az a megoldás.

2021. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!