Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami megoldas beteges...

Van valami megoldas beteges feltekenysegre?

Figyelt kérdés

[link]


Elolvastam ezt a cikket, teljesen igaz ram, es foglalkozni szeretnek vele/a bajommal. Kertem idopontot meg anno pszichologushoz, de a virus miatt most hatarozatlan ideig ugye nincs semmi ezugyben. Esetleg van alternativ megoldas? Valahol fogad (lehetoleg ingyenes) pszichologus,vagy meg tudom ezt oldani valahogy? Szegyenlem bevallani, mert nagyon kinos, de igen, ez a bajom, borzalmasan feltekeny vagyok, es erzem mogotte, hogy baromira elegedetlen vagyok magammal, tehat teljesen tisztan latom, hogy itt a problema, de megoldani nem tudom.



2020. ápr. 1. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Most minden pszichológus rendel online, nem kifogás a vírus. Ingyen ne várj fizetős szolgáltatást. Nem a féltékenységeddel kell foglalkozni, hanem az önbizalomhiányoddal. Ha normális önértékelésed lenne, meg se fordulna a fejedben, hogy a párodnak nem vagy elég jó. Az önbizalomhiánynak pedig a szüleid az okai, ők nem dicsértek, nem támogattak.
2020. ápr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, tenyleg szo szerint senki nem tamogatott soha, nem dicsert soha, szerintem meg az ovonok meg tanarok se. Tudom, hogy itt gyokerezik az egesz. Nem tudtam, hogy van online pszichologus, azert nyilvan fizetek, ugy gondoltam, hogy ha az nincs, akkor a masik megoldas ingyenes legyen.

Borzalmas ez az egesz

2020. ápr. 1. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már idáig eljutottál, az egy óriási lépés. Szerintem az óvónők és tanárok egy része biztos néha megdicsért, csak addigra annyira megkövesedett benned a szülői házban téged ért "én nem vagyok elég jó", hogy el se hitted. Egyszerűen hinni kell a saját képességeidben, gondold végig, hogy milyen jótulajdonságaid vannak, illetve hogy mi mindent véghez vittél már az életben. Több lesz, mint gondolnád. Én egyszer voltam egy képzésen, ahol azt a feladatot kaptuk, hogy írjunk le 20 jótulajdonságunkat. Először mindenki kikérte magának, hogy nem, ilyen nincs, ez lehetetlen, aztán szépen összejött a 20, én nem is tudtam abbahagyni. Egyetlen résztvevő volt, aki kirohant, valószínűleg annyira mélyen érintette ezzel szembesülni. Nézd a youtube-on Almási Kitti előadásait, jók, meg Pál Ferit is nézhetsz. Almási Kittitől egy jó könyv a Bátran élni (szerintem le is tölthető), ami nem a féltékenységről szól meg nem is teljesen az önbizalomhiányról, de valahol mégis, hiszen a szorongásaink, az előrejutásunkat gátló visszatartó erő az önbizalomhiány.
2020. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nézegettem is előadásokat, Almási Kittin még sírtam is, mondom ez nem lehet igaz..

Még picit összekapargatom magam ezekből, hátha jó lesz:)

2020. ápr. 2. 00:40
 5/8 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám :/ viszont én nem tudom az okát.
2020. ápr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meow 1-9, 99%-ban a gyerekkor az oka! A szüleid nem ismertek el, nem dicsértek. Egy egészséges önértékelés, szerethetőségérzés akkor alakul ki.
2020. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#6 valószínűleg igazad lehet, apàmtól sokszor hallottam, hogy egy féreg vagyok, idióta, meg még sok mindent. Ezzel tudok valamit kezdeni, vagy keressek pszichológust ha vége ennek a helyzetnek? A féltékenységem főleg a lány barátai, és az exe miatt van/volt.
2020. ápr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meow 1-9, ha ez tudatosodik - ami most megtörtént - akkor az már egy köszöb átlépése, és onnantól már magadtól is tovább tudsz lépni. Persze egy pszichológus soha nem árt, de mivel most legfeljebb online lehet, nyugodtan elindulhatsz ezen az úton magad is. Hasznosítsd, amint feljebbi válaszomban tanácsoltam. Be kell látnod, hogy csak az apád szemétkedett veled, tiport a sárba, azért, mert ő is pont ezt kapta a szüleitől, de ez csak az ő lelki állapotáról szól, nem rólad. Gyűjtsd össze az értékeidet, gondold végig, miért szeret a barátnőd, nyilván lát benned fantáziát, ha veled van, tehát lépj ki abból a mérgező hitrendszerből, amit az apád elültetett benned.
2020. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!