Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kitörni ebből?

Hogyan tudnék kitörni ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 23 éves fiatal felnőtt vagyok - már amennyire annak tudom nevezni magam a jelenlegi állapotomban. Az utóbbi időben egyre inkább kezdek befásulni. Nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka, így csak egy részletes leírást tudok mondani magamról, amiből talán valaki rájön valamire.


Jelenleg munkanélküli vagyok, mert egy vidéki kisvárosban élek, ahol jóformán csak napszám meg közmunka van. Kerestem nagyon sokfelé állásokat, azonban nem vettek fel sehova - valószínűleg azért mert szakmailag tapasztalatlan vagyok, vagy mert túliskolázott. Mondjuk a túliskolázottság is eléggé relatív, tekintve, hogy a diplomámmal kb. képtelenség elhelyezkedni. Emellett rendelkezem egy OKJ-s bizonyítvánnyal is ami targoncavezetőt jelent,meg egy Java programozói tanúsítvánnyal. A jövőben inkább programozni szeretnék, de motiválatlan vagyok sajnos, és nem tudom mit kellene tegyek, hogy ezen változtassak.


A kisváros ahol élek kb 5000 fős, szinte mindenki ismer mindenkit. Ennek általában negatív következményei vannak, tekintve, hogy egymást az emberek csak marják vagy kibeszélik. A barátaim mind elmentek már innen különféle városokba a párjukkal, így csak akkor találkozok velük, ha hazajönnek látogatóba. Én is szívesen elköltöznék innen, még ha albérletbe is kellene menjek, viszont ennek sem lenne több értelme, tekintve, hogy azt a plusz pénzt amit nagyobb városban keresnék meg, az elmenne a lakhatásra. Jelenleg nincs barátnőm sem, mert abszolút unalmas az életem,másrészt amúgy is nehezen engedek közel magamhoz embereket ilyen téren. Hobbim sincs igazából, leginkább neten lógok ahol vagy olvasok,vagy pedig nézek valami videót/sorozatot. Emellett gamer vagyok, este pedig elnézek valamelyik kocsmába, hátha találkozok valami ismerőssel,akivel tudok beszélni.


Szeretnék valamin változtatni, mert érzem, hogy valami nem jó velem kapcsolatban, de nem tudom, hogy mi...


2020. okt. 14. 03:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj munkát keresni másik városban, ahova akár oda is költözhetyz, ha bejön.

Másik meg hogy annyi papírt irj az állásra amit tényleg akarsz, amennyi várhatóan kelleni fog. Például jávásként nem annyira releváns a targonca. És fordítva is.


Ha találsz helyet, jobb lesz a kedved is. Emellett még pár találásban is segítene az új környezet szerintem

2020. okt. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan számítógépes szakterületet próbálj keresni, ami lefoglal. Kezdj el tanulni, a tananyagot bontsd kisebb részekre, minden nap egy-egy kis részt tanulj.

Teljesen meg tudom érteni, át tudom érezni a kis közösség miatti hátrányokat. Nem tudom, pl. egy órányi utazásra lévő városokban tudnál -e munkát találni, meg kellene próbálni ideiglenesen keresni valamit, amíg nincs más.

2020. okt. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan munkát keresnék, amihez van szállás. Kezdetnek nem rossz. Nézegetnék melette még okj-t, hátha valamit el tudsz végezni, amihez kedved is lenne. Kocsma helyett sportolj, hogy jobb kedved legyen. Szívesen beszélgetek Veled, ha írsz privátban.
2020. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!