Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom a pszichológusomna...

Ha elmondom a pszichológusomnak, hogy amikor kisebb voltam megerőszakoltak akkor is kötelezi őt a titoktartása?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kezdtem el dolgozni a jelenlegi orvosommal a depressziómon és a szorongásomon. Most érzem azt hogy ezt is el tudnám mondani neki, viszont félek mert tudom, hogy bármikor feljelentést tehetnék mert ez a tett nem évül el viszont én nem szeretnék. Nem akarom hogy bárki is megtudja ezt illetve látni sem akarom az illetőt és nem szeretnék tanúskodni vagy hasonlókat sem... nagyon nincs ínyemre ez a dolog és félek hogy mivel egy bűncselekményt osztok meg vele ezért mondjuk bejelentést tesz vagy hasonló dolgot. Megteheti ezt? Vagy a titoktartása erre is érvényes?
2020. okt. 14. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiskorú vagy még akkor szerintem a bejelentést köteles megtenni.
2020. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érvényes erre is a titoktartás. Mindenképpen mondd el neki, az nagyon jó, hogy eljutottál már a szándékig is. Valószínűleg ez a problémáid gyökere, ha nem beszélsz róla nem fogtok a terápiában előre jutni.
2020. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok. Ez a lehetőség bennem nem merült fel, mint #1-esben, de igaza van.
2020. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok kiskorú. De amikor történt az voltam.
2020. okt. 14. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam hasonló helyzetben. A pszichológus nem fog senkinek sem szólni! A titoktartás kötelezieb en az esetben. Nyugodtan mondd el Neki, így tudtok haladni. Azt is mondd el, hogy nem szeretnél feljelentést tenni, tiszteletben fogja tartani.
2020. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhatja el. Köti a titoktartás.
2020. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy. Szerintem ne mondd még el, de ha el is mondod, semmiképp se mondj nevet, vagy mond hogy nem tudod a nevét, ha neked úgy megnyugtatóbb. Azzal neked nem lesz jobb, ha másnak rossz és ha nem tudod bizonyítani, csak te kerülsz bajba. De inkább előbb járd körbe a dologot, kérdezd azt meg tőle, hogy ha elmondanál egy durva dolgot, ami veled történt, ami lehet bűncselekmény is, akkor ő azt hogyan kezelné. Bár rengeteg olyan esetről hallottam, hogy megígéri a pszichológus hogy nem mondja el, aztán mégis elmondja.
2021. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!