Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha szorongok...

Mit lehet tenni ha szorongok az emberek miatt?

Figyelt kérdés

Nem tudok nyugodtan kilépni a házból, ha meglátok egy embert egyből elfognak a rossz érzések: biztos azt gondolja milyen csúnya, szerencsétlen vagyok, furcsán sétálok stb.

Így nem tudom élvezni ha menni kell valahova otthon érzem magam a legjobban amikor megpróbálom kizárni a külvilágot és elvagyok magamban.

Viszont nem lehet mindig otthon lenni, boltba menni már nem olyan nehéz de ügyeket intézni bármilyen olyan helyre menni ahol emberekkel kell beszélni maga a pokol. Ilyenkor gyorsan ver a szívem, izzadok, remeg a hangom, szédülök, hányingerem van... Telefonálni nem tudok szinte, általában fel se veszem ha nem tudom ki hív.

Az a legrosszabb az egészben, hogy csak szeretnék normális életet élni, nyugodtan beszélgetni emberekkel mert mindezek ellenére nagyon magányos vagyok. 😢

De nem megy hiába próbálkoztam mert szó szerint fizikailag rosszul vagyok ilyenkor. És így mindennap szenvedés már arra is gondoltam, hogy bárcsak meghalnék ha ez így megy tovább nem akarok tovább élni...

Nem tudom hátha valakinek aki hasonló dologban szenved van valami tanácsa, hogyan lehetne jobb 😞



2020. okt. 14. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem azért volt ilyesmi érzésem, mert én magamat nem éreztem elég jónak, nem voltam megelégedve magammal. És ez az érzelem hatott arra is a fejemben, hogy szerintem más miként nézhet rám. Te meg vagy magddal elégedve? Illevte még a gyakorlást tudom ajánlani. Hogy kicsit szokd, hogy beszélsz, így tudsz felengedni. Illetve még szakember segítségét is kérheted, ha úgy érzed, egyedül nem megy.
2020. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok megelégedve magammal, nem tartom magam szépnek se okosnak se semmi jónak. 😢 Köszönöm a választ, sokáig igyekeztem gyakorolni, kimozdulni a komfortzónámból egy kicsit talán jobb lett, de még mindig nehézséget okoznak ezek és úgy érzem sose fog elmúlni...
2020. okt. 14. 17:00
 3/6 anonim válasza:
68%
Ha úgy érzed így online nem érzed rosszul magad és szükség van rá szívesen beszélgetek. Az elsőnek egyébként igaza van, a gyakorlás segíthet, csak nyilván nem 1-2 nap alatt.
2020. okt. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a hármassal első vagyok. Lehet online kéne elkezdened. Itt picit megejön az önbizalmad és utána akkor mondjuk jöhet a telefon, ahol már hallanak de még nem látnak. Utána meg élőben. Így fokozatosan. Ha úgy érzed kicsit jobb lett, akkor meg pláne gyakorolj tovább.
2020. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Elfuserált gyerekkor felnőttkori eredményét pszichoterápiával (több éves vezetett önismereti munka) lehet kioldani. Nemcsak a szorongásodon fog segíteni, hanem sok olyan egyéb dolgon is, amire azt hitted, hogy személyiséged árnyoldalai, amikkel együtt kell élned.
2020. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kerdezo nekem is ilyen gondjaim vannak,de oszinten tanacsot sajna nem tudok adni en sem tudom mihez kezdjek
2020. okt. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!