Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állítólag vannak emberek akik...

Állítólag vannak emberek akik alkalmatlanok a boldogságra. Bármi történik velük mindig szenvednek. Lehet ezen változtatni valahogy, vagy el kell fogadni és végleges?

Figyelt kérdés
Pl. Miért tud doldog lenni egy beteg vagy megvakult ember és miért boldogtalan egy sikeres, akinek sokkal több jutott az életben.

2020. okt. 15. 12:56
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Igen. De már nem vagyunk ősemberek. És sokan akkor is elvesznek másoktól mikor már mindenük megvan, hogy még több jusson nekik. Vagy pl vegyük a mostani járványhelyzetet. Felvenni egy maszkot nem nagy dolog. Sokan ennyire kis kellemetlenségre sem képesem másokért. De sorolharnám a végtelenségig a példákat. Evidens hogy ha az élrtbemaradáshoz szükséges utolsó darab kenyérről van szó akkor önző módon reagál valaki. De már rég nem erről van szó.
2020. okt. 15. 14:36
 12/32 anonim ***** válasza:
Valóban így van, viszont az agyunk, így a természetes viselkedésünk sem változik csak azért, mert pár évtizede már nem éhezünk. Ezek alap viselkedési normák, berögzött ösztönök, elnyomni azokat nem helyes.
2020. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
De pont ezt jelentené a fejlődés, hogy már nem állatok vagyunk. Bár nem vagyok hívő de mintha Jézus is erről prédikált volna. Minek nagyobb autó, nagyobb tv, még több ruha, még több cucc....minek? Pláne akik mások kárán szerzik. Nem azt mondom, hogy el kell osztogatni mindenünket. De nekem pl elég amim van. Nem kell nagyobb meg több. Másnak miért nem elég? Komolyan nem értem. Az irigységet sem. Nekem se kevesebb se több nem lesz attól hogy a szomszéd gazdagabb.
2020. okt. 15. 14:45
 14/32 anonim ***** válasza:
72%

Téves kijelentés, miszerint nem vagyunk már állatok. Azok voltunk, azok vagyunk és azok is leszünk, a különbség annyi, hogy mi intelligensebbek vagyunk, mint a többi állat, pont ezért vagyunk a tápláléklánc csúcsán.


Te az emberi természetet próbálod kétségbe vonni, annak ellenére tenni, aminek nem értem a lényegét. Azért kell a nagyobb autó és a nagyobb TV, mert azok jobbak, valami újat hoznak az életünkbe, ezáltal boldogságot okoznak. Ha neked elég az, amivel jelenleg rendelkezel, az rendben van, de ne próbáld ráerőszakolni másokra a meggyőződéseidet. Aki megteheti, az tegye meg, mégis mi közünk van ahhoz, hogy más mit csinál a vagyonával?

2020. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
14-es vagyunk újra. Az állati, ezáltal az emberi természethez is hozzá tartozik a versengés. Akinek több van, az általában nagyobb hatalomhoz jut, ami a célja az életünknek. Ez könnyen megfigyelhető az élet első szakaszában, a megtermékenyítésnél is. Amelyik ondósejt a gyorsabb és ellenállóbb, az lesz a nyertes. És lám, te lettél az egyik. Ne okozz csalódást és folytasd azt, amire a természet 'megkért'.
2020. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
A nagyobb autótól leszel boldog? :D :D Azt kétlem. :D a hiba az ön készülékében van. Egyébkent meg van közöm hozzá mert a folytonos felesleges fogyasztás ami elhetetlenné teszi 8 millárd ember számára ezt a bolygót. Ha mindenkinek kertesház kell az erdőben akkor nem lesz erdő! Ez addig működik amíg minimális a nepesség. Ennyi emberrel már nem megy a "bolt" ha mindenki telhetetlen.
2020. okt. 15. 14:59
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Ne kételkedj az én boldogságomban, mert elhiheted, a pénz és az anyagi javak boldogítanak. Ahogy engem is boldogít az a mikroszkóp, amit nemrég vettem és nagyobb nagyításra képes, mint az előző. Ugyanaz, mintha egy autót vettem volna, csak arra éppen nincs szükségem. Pontosabban nem a pénz boldogít, hanem az, amit érte kapunk, illetve a szabadság, hogy azzal bármit megvehetünk.


A többi általad említett dolog nem az emberi természet, hanem a túlnépesedés hibája. Bár ezen is vitatkozhatunk, hisz a szaporodási ösztön is egy emberi tulajdonság.

2020. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Akinek több van az nagyobb hatalomhoz jut? :D én pl erre nagyon nem vágyom. Hány híres színész meg énekes lesz öngyilkos pedig mennyi pénzük van. Sekélyes a hozzáállásod.
2020. okt. 15. 15:10
 19/32 A kérdező kommentje:
Egyebként meg kevered az apró örömöket a boldogsággal. A boldogság az egy tartós elégedettséget és derűt jelent. Nem azt hogy veszel egy új ciőt es örülsz neki 2 napig.
2020. okt. 15. 15:14
 20/32 anonim ***** válasza:
Az teljesen rendben van, hogy Te nem vágysz erre, hisz a hatalom csak akkor teljesül be, ha vannak olyanok, akik felett hatalommal lehet rendelkezni. Az átlagember arra törekszik, hogy első legyen, legalábbis folyamatosan fejlődjön és feljebb lépjen. Ez megnyilvánulhat abban, hogy mindig új munkát keres, ami magasabb fizetéssel jár. Ez az átlagos ember. Ahhoz, hogy az átlag létezzen, valakinek az alatt és felett is lennie kell. Te átlag alatti hatalomvággyal rendelkezel, én átlag felettivel. Nincs ebben semmi rossz.
2020. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!