Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem ezt? Ok nélkül...

Miért érzem ezt? Ok nélkül általában este felé van egy furcsa érzelem kavalkád bennem.

Figyelt kérdés
Az érzést bűntudat, szorongás és enyhe szomorkás dologhoz hasonlítanám, de ok nélkül. Ilyenkor úgy érzem megfojt ez az egész. Miután befejeződött az érzelem kavalkád utána meg furcsa idegességet vagy izgalmat vagy szorongást nem is tudom mit érzek. Ilyenkor elfelejtek levegőt is venni. 17 éves vagyok és fiú, ha ez számít. Miért lehet ez és mit kezdjek vele?

2020. okt. 15. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Hmm, ez valami traumának tűnik.


Azok az emberek akik bűntudatot éreznek ok nélkül, esetleg rutinból kérnek bocsánatot, általában korábban valamilyen érzelmileg vagy fizikailag abúzív környezetben éltek. Lehet iskolai cikizés, otthoni, párkapcsolati vagy munkahelyi trauma.


Igazából szakembert ajánlanék.

2020. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szakemberhez nem tudok menni a szüleim nélkül
2020. okt. 15. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nem probléma. Nekik csak annyi közük van hozzá, hogy elvisznek és beleegyeznek, hogy terápiába fogjanak veled. Egyébiránt titoktartási kötelezettsége van minden pszichológusnak, pszichiáternek és orvosnak is, akár gyerek vagy akár nem, csak a beleegyezéseddel mondhatnak bármit, vagy akkor, ha te magad súlyosabb állapotban vagy, esetleg további, nagyobb mértékű kezelésre lenne szükséged.


Én 8 éve járok pszichológushoz, pszichiáterhez már nem merek elmenni. Depresszió, neurózis, rengeteg fóbia, önbizalom-önbecslés hiány és még napokig sorolhatnám. A pszichológusom már hónapok óta tovább akar küldeni pszichiáterhez, de amíg ennél nem leszek rosszabbul, vagy én nem döntök úgy hogy menni akarok, addig nem tehet ezügyben semmit sem. Azt javaslom cselekedj.

2020. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem szeretném hogy tudjanak semmiről. Arról sem hogy esetleg szakemberhez szeretnék menni
2020. okt. 17. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Értem miről beszélsz. Esetleg mama, vagy unokatesó nem tudna elvinni téged egy pszichológushoz, akivel beszélnél, és esetleg nála tudnál érdeklődni hogy szülői beleegyezés nélkül lehet-e ilyet, mert nekem pl, amikor még fiatalkorú voltam, anyának kellett aláírnia a nevemben egy papírt hogy beleegyezik a kezelésbe, viszont az ott történtekről már ugye semmi hírt nem kapott. Érdeklődni lehet maximum, de sajnos a szülőnek, akármilyen is, amíg nem papíron is "döntésképes", vagy "önálló" vagy hogy hívják ezt ma, addig kell hogy beleegyezzen.

2020. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor még kihúzok 1 évet
2020. okt. 17. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Sportolj. Mikor jön ez az erzés menj le futni egyet. Sokat segíthet. ;)
2020. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!