Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy mentálisan...

Mit tegyek, hogy mentálisan is kigyógyuljak az anorexiából? Miért nem tudom elfogadni magamat? 17L

Figyelt kérdés

Kb. három éve depressziós vagyok, először az társult hozzá, hogy éheztem annak érdekében, hogy növeljem az önértékelésemet, annyi indulat volt bennem, hogy úgy éreztem a halálig mennék annak érdekében, hogy apukám megtiszteljen, vagy hogy egyáltalán ember számba vegyen. Aztán beismertem magamnak, hogy ez sosem fog megtörténni, meg hogy nem lehetek olyan h..lye, hogy megölöm magam, csak azért mert a családom egy része úgy bánik velem mint egy tárggyal. Rájöttem, hogy magamnak kell kialakitanom szeretetet önmagam felé, hogy szeressek élni, meg hogy egyáltalán értelme legyen. Még mindig úgy érzem, hogy valamihez nyúlnom kell annak érdekében, hogy ne érezzek egy maró ürességet a mellkasomban. Pl. egyszer csak elérkeztem egy olyan pontra, amikor bekattant valami az agyamba ,hogy milyen vékony vagyok, és elkezdtem rendszeresen falni (megnéztem, még az egészséges tartomány határán vagyok, de egy 10-15 kg lemehetne.) Alkoholos időszakom is volt, amikor minden nap be kellett rúgnom ahhoz hogy el tudjak menni suliba. Mert egyszerűen annyira szorongok az emberek közt. De a piának véget vetettem, mert kaptam antidepresszánst amit már egy pár hete szedek és úgy érzem picit könnyitett. Persze, meg tudom tölteni sokmindennel ezt a lyukat, ami ideiglenesen segithet,hogy érezzem magam valakinek: pl. kaja, alkohol, gyógyszerek. De nekem az alap problémám, hogy nem tudom, hogy kéne "felépiteni" önmagamat. Hogy kell kezdeni? Miért olyan nehéz az embernek tisztelni önmagát? És miért érzem azt néha, hogy jó vagyok, de sosem ELÉG jó? Egy állandó megfelelési kényszer van bennem , egyszerűen arra vágynék, hogy értékeljenek önmagamért. De ki vagyok én? És nem tudok megnevezni konkrét személyt aki iránt érzem ezt az erős elismerés iránti vágyat, egyszerűen ez a belső hangom. Úgy érzem a saját cselekedeteim blokkolva vannak önmagam által. Talán mert állandóan attól félek, hogy hibázok és hogy mérges leszek önmagamra.


Köszönöm, ha valaki végig olvasná és meg tudná osztani velem a tapasztalatait az ilyen agybajokkal kapcsolatban :)



2018. nov. 28. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is SAJÁT MAGADNAK akarj megfelelni ne másoknak!!

Hagyd el a piát és a gyógyszert!

Keress magadnak elfoglaltságot vagy ha vannak barátaid legyél velük. Ne akarj olyannak megfelelni aki emberszámba se vesz. Kerekedj ezen felül. Ne érdekeljen mások véleménye.

2018. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha antidepit szedsz, akkor jársz orvoshoz. Kérdezd meg tőle, hogy tudnál-e járni valamilyen terápiára.
2018. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor a depressziód alapjait otthonról hozod. Célszerű lenne, ha ezeket a szorongásokat úgy megpróbálni kezelni, hogy közben segítséget kérsz, mert félő, visszaesel mindig. Nehéz önmagunkkal szemben elfogulatlannak maradni.
2018. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!