Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhat ki nagyon...

Mitől alakulhat ki nagyon extrém fóbia egy ártalmatlan állat iránt?

Figyelt kérdés

Konkrétan a halak iránt... olyan szinten irracionálisan undorodom tőlük, amit le sem tudok írni, plane bizonyos fajtáktól. Ha meglátom őket a halas pultban a jégen fekve, közben érzem azt az undorító bűzt, úgy érzem meg tudnék halni. Ha egy filmben van egy halászó jelenet, amiben halak százait öntik ki a hálóból, akkor is meg tudnék halni. Olyan szintű undort erzek irántuk, amit magam sem értek. Kiskoromban egyszer egy pici neon hal ráesett a kezemre, amikor takarítottuk az akváriumot es panikrohamot, majd sirogorcsot kaptam. Inkább fognek meg egy hatalmas csótányt, mint egy halat.

Valamilyen szinten meg is keseríti az életem, mert ha beugrik egy reklám, amiben épp halat pucolnak, el is megy a maradék eletkedvem arra a napra...


2020. okt. 18. 04:47
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Hát a fóbiának pont ez a lényege, irracionális, eltúlzott undor, félelem. A te fóbiádnál lényegesen gyakoribb a pókfóbia, pedig a pókok zöme hazánkban semmivel se veszélyesebb egy halnál. Örülj neki, mondhatni különleges vagy, és sokkal kisebb az esély, hogy a szobád sarkában találj egy halat, mint egy pókot. :)
2020. okt. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvastam erről egy olyan megközelítést,hogy a fóbiás ember a belső szorongását vetíti ki külső dolgokra,mert a belső szorongás elől nem tud sehová menekülni,a külső dolgok viszont racionálisabbá teszik a helyzetet;a halat,pókot,kígyót még ha kellemetlen is,de el lehet kerülni.Van opció.
2020. okt. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szorongasom van, ez biztos es sok mindentől undorodom, finnyás is vagyok, de bármilyen bogarat meg tudnék fogni, ha nagyon muszáj lenne, a halat soha az eletben.
2020. okt. 18. 08:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked a halakon csattant ki a szorongásod, másnak meg máson. Én is undorodom tőlük, talán annyira nem, mint te, ezért nem keresem a halak társaságát, vagy a halas témákat.
2020. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hozzákapcsolod a nyálkát és a bűzt, ezért az undor.
2020. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!