Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a nyitott, üres terektől...

Félek a nyitott, üres terektől, pl sötét síkság, tenger, medence aminek nem látom az alját, ez milyen fóbia lehet?

Figyelt kérdés
Bocsi a hosszú leírásért. Ha van valami a területen pl egy fa, vagy hegyek a távolban akkor nem félek. De ha úgy látom mintha semmi nem lenne körülöttem, csak az üres tér, nagyon beparázok. Pl mikor hajnalban elmentem egyszer futni, kimentem a falu mellett lévő sík terepre, és előre, jobbra, balra csak a sötétséget láttam, rohadtul megijedtem és hazarohantam. De mikor kb 9 évesen Minecraftoztam és felmentem a pokol tetejére úgymond (ha valaki nem játszott minecrafttal, az gyakorlatilag egy teljesen üres tér, csak a talaj van amin állsz) akkor is nagyon megijedtem és majdnem sírtam, pedig csak egy játék. Nem az hogy elképzelem hogy mi lehet ott, vagy bármi ilyesmi. Ugyanez van mondjuk egy nagyon mély, széles lyuknál, aminek nem látom az alját, vagy egy nagyon magas plafonnál. Olyan mintha hirtelen nagyon kicsinek és elveszettnek érezném magam.

2020. okt. 18. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Agorafóbia.
2020. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Thalasso fóbia
2021. jún. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!