Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Transz ember lehet jó pszichol...

Transz ember lehet jó pszichológus?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 20:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
8%
Most komolyan? Nézd meg a Bishbarbie-t és magadtól is rájössz a válaszra.
2020. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mert a Bish barbi az egyetlen Transznemű ember a földön... neki a transzneműségétő függetlenül vannak nagyon súlyos mentális problémái, nem érdemes rá hivatkozni. Kétség kívül egy kirívó eset lenne hogyha egy transznemű emberből lenne pszichológus, Hiszen nekik szükségük van a terápiára ez biztos, De ettől függetlenül szerintem egy transz ember is lehet elég stabil ahhoz pszichológus legyen belőle.
2020. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
5%
Nem ő az egyetlen. De egyik se normális
2020. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Igen, legalább olyan arányban vannak jó pszichológusok köztük, mint a cisz emberek között. Nincs szerepe a nemi identitásnak a pszichológusi képességekben.


Előnye lehet, hogy valamilyen eséllyel a nemiséggel kapcsolatos témákról jobban tájékozott mint az átlagos pszichológusok.

2020. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Utolsó, ismersz ilyen pszichológusokat? A transzoknál gyakori, hogy sérülékenyen érinti őket egy csomó, nemiséggel kapcsolatos dolog, ez pl. hogy nem tud bezavarni?
2020. okt. 27. 16:59
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

Azt hiszem arra gondolsz, hogy bekavarhat a saját személyes érintettsége az illetőnek. Ez szerintem elkerülhetetlen.


Próbálom felcserélni a transzneműséget másra. Mondjuk egy olyan ember, aki gyerekként átélt valamilyen abúzust, alkalmas lehet-e arra, hogy pszichológus legyen?


Azt gondolom, hogy ahogyan egy hétköznapi átlagember esetében, itt is embere válogatja. Tehát ha fel tudta jól dolgozni magában a történteket, akkor inkább előnyére válhat, hogy személyesen is át tudja érezni, min megy keresztül a páciense. És nem mond butaságokat, sztereotípiákat, mert tudja, hogy annak idején ha ilyet mondtak volna neki, akkor rossz hatást váltott volna ki. Kicsit nehezen fogalmaztam, remélem azért érthető maradt amit leírtam.


Egy transznemű pszichológusnak nem kell megerőltetnie magát, hogy véletlenül se használjon olyan kifejezéseket, amik bántóak lehetnek.


Ismerek egy pszichológust, akinek a párja transznemű. Sok transznemű páciense van, akikhez szintén volt szerencsém, tudom, hogy elégedettek vele. Illetve közelről ismerek valakit, aki transznemű, de ő még nem végzett a pszichológián.

2020. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ha transz pszichológushoz főleg transzok mennek, az nem olyasmi, mintha önsegítő körbe mennének? Szerintem a transzneműség más jellegű, mint az olyan, aki abúzuson ment keresztül, de ha egy gyerekkorában abuzált pszichológushoz főleg csak hozzá hasonlóan abuzáltak járnak, az szerintem arra utal, hogy még nem jutott túl a traumákon, és akörül forog az élete.
2020. okt. 28. 04:01
 8/34 anonim ***** válasza:
70%

Az önsegítő köröket nem képzett pszichológusok vezetik és nincs szakmailag kidolgozott, személyreszabott menete.


Igazad van, a transzneműség nagyon eltér egy abúzustól, arra kívántam utalni, hogy egyik sem lehet kizáró ok a pszichológusi pályát tekintve. Éreztem, hogy nem fejeztem ki magam elég jól.


Egy transznemű pszichológus nem feltétlen kell, hogy LMBTQ területen foglalkozzon, csak ha kifejezetten érdekli az a téma. Személyes érintettség miatt mégis gyakran így történik.


Az utolsó szavaiddal nem értek egyet. Azért, mert valaki egy meghatározott dologgal foglalkozik, az nem azt jelenti feltétlen, hogy ne jutott volna túl egy adott traumán. Azt is jelentheti, hogy nagy erőt/késztetést érez abban, hogy adjon másoknak, hogy felhasználja a tapasztalatait.


Erre az élet más területén is számtalan példa akad. Például a cápatámadás áldozata, aki cápatámadás áldozatait segíti abban, hogy megbírkózzanak az átélt traumával. Ebben nem látok semmi furcsát.

2020. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Lehet nem 100%, hogy azért foglalkozik vele, de jó esély van rá, főleg, ha jellemzően csak azzal foglalkozik valaki. Azok a transzok akiket ismerek, kb a nemük transzságuk körül forognak általában. Persze, az jellemző az önsegítő körökre, h sok nem végzett emberekből áll (hivatalosan), de nekem így van egy olyan fílingje, ha transzhoz jellemzően csak transzok járnak (aztán lehet, hogy rosszul érzem , de alapból bennem volt/van egy ilyen előítélet, hogy jó eséllyel, főleg csak transzokat fogad, ha valaki transzként pszichológus lesz).
2020. okt. 28. 19:26
 10/34 anonim ***** válasza:
33%

Írtam, hogy közelről ismerek valakit, aki transznemű és pszichológiára jár. Ő például nem ilyen területen akar elhelyezkedni. Ez persze csak egy példa, nem lehet belőle nagyobb következtetéseket levonni.


"a transzok akiket ismerek, kb a nemük transzságuk körül forognak általában"

Ez így van mindenkivel akinek ilyen súlyú problémája van. Felnőtt korú transznemű emberek kevésbé foglalkoznak ezzel, a napjaik úgy telnek mint másoké.

2020. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!