Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok elterelik...

Kényszergondolatok elterelik a figyelmemet. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Már több éve tart ez az állapot, de most kezdett el erősödni. A gondolatok nem zavarnak, nincs bűntudatom miattuk, viszont elvonják a figyelmemet, ami tanuláskor nem jön jól. Orvosnál még nem voltam, nem tartom jó ötletnek, hogy elmenjek. Futni és biciklizni eljárok, de nem segít sokat.

Milyen tanácsot tudnátok adni?



2020. okt. 30. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, esetleg ha úgy kezelnéd mint a zenét. Én például ha nagyon koncentrálok valamire és közben zenét is hallgatok, akkor a zene nekem kiesik. Valami ilyesmi nem segítene?
2020. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ADHD, kezeltest, mert szar életed lesz, ha nem teszed meg.
2020. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A jövőben pszichológiával szeretnék foglalkozni és nem szeretném, ha később a tüneteim miatt elutasítanának. Emiatt keresek más megoldást, de ha nincs, akkor muszáj lesz elmenjek.
2020. okt. 30. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Simán lehetsz pszichológus, ha ADHD-s vagy, senkit sem fog érdekelni.
2020. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az sem probléma, ha a gondolatok nagyrésze erőszakről és szexről szól?
2020. okt. 30. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

leginkább viselkedésterápiával kellene próbálkoznod.

ehhez nem kell feltétlen orvoshoz menned.

2020. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!