Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás okozhat kisebb...

Szorongás okozhat kisebb memória romlást?

Figyelt kérdés

Pl elfelejtettem, hogy már megcsináltam valamit.

Vagy elfelejtettem, hogy ezt már mondtam... Ilyesmit.



2020. nov. 1. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Elfelejteni valamit, az nem feltétlenül memória romlás, csak koncentráció zavar.
2020. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, annyira izgulsz és szorongsz, hogy nem tudsz az adott dologra koncentrálni. Ilyen szerintem mindenkivel előfordul, pl. egy vizsga előtt, hogy reggel annyira izgul, máshol jár az esze, hogy elfelejti, hogy fésülködött-e.
2020. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csak ez nem memória romlás, hanem figyelmetlenség és kevesebb koncentráció a stressz miatt.
2020. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Észrevettem azt is, ha csillapodik a stressz vagy megszűnik, akkor tök pozitiv minden és élénk, gyors pl a reakció időm stb.

2020. nov. 1. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van... nagyon erősen szorongok, semmi nem érdekel és semmire nem tudok figyelni, vagy amire mégis, arra se koncentrálok és semmi nem marad meg....

Pedig amúgy nagyon jó a memóriám... a szorongás nagyon sok mindent okozhat!

2022. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!