Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még itt rajtam kívül...

Van még itt rajtam kívül valaki akinek nem meghatározott személyiségzavara van? Ti hogy boldogultok vele?

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 21:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez csak annyit jelent, hogy személyiséged szerkezete zavaros, de nem egyértelmű, hogy mely személyiség zavar(okr)ól van szó. További diagnosztika kell, hogy kiderüljön.



Ne foglalkozz azzal, aki 3 sorból, anélkül, hogy bármilyen tünetet vagy státuszt írtál volna kapásból tippelget, hogy mi a baj. A doki nem tudta, a gyks random se fogja.


Lol


Btw, járj vissza, másképp az életed nem lesz csak nehezebb.

2020. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

8


A borderline és a dependents személyiségzavar egyrészt komoly komorbiditással vannak, másrészt nem kevésbé átfedőek a tünetek sem.


Hogy melyik? Lehet mind a kettő :) mondjuk dependensként berontani nyugtatóért nem a legokosabb ötlet 😂

2020. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ohh értem, nem tudtam, hogy ez mit is jelent. De akkor valószínűleg azért írták ezt, mert 3 tesztet kitöltöttem és ennyi is volt amit oda jártam... 😅 akkor lehet ez alapján nem tudták még behatárolni. Na mindegy. Köszönöm a választ. :)
2020. nov. 2. 11:37
 14/16 anonim válasza:
De nem is mondták, hogy be kell járni? Nekem egyértelműen megmondták, hogy várnak minden szerdán 15 órára. Mondtam, hogy nem jó, állandó délutános vagyok, akkor 11-re. Ennyi, nincs vita.
2020. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Np


Nem olyan egyszerű differenciálni ezeket, mert pl. az érzelmileg labilis (border), hisztorikus, valamint a dependens is elég hasonló.


Voltaképp vannak olyan személyiségi jegyek, amelyek ezekre utalnak, aztán további analízis kell, hogy körvonalazódhasson, hogy mi az igazi probléma. Azt is tudni kell, hogy személyiségzavar tisztán nem létezik.


Például adott egy személyiség, amelyet borderlinenak tituálunk, de van benne például hisztorinikus jegy is. Például egy teátrális viselkedés utalhat mind a kettőre, de narcisztikusra is.


A személyiségzavarok talán a legnehezebben megfogható dolgok a pszichiátriában, ha nincs akut probléma, ami egyenesen képes lenne prezentálni a dolgokat (például berohanni nyugtatóért, öngyilkossági kísérlet után kórházban kötni ki, stb, :D), addig maradnak a tesztek, a beszélgetés, és az analízis.

2020. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha leírod mit tartalmaz az ambuláns lapod, akkor azért tudhatunk többet is, bizonyára vannak benne információk. :)
2020. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!