Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a pszichoterápia hasznos-e?

Figyelt kérdés
Már nem először járok terápiára, és kettő terapeutát már otthagytam másfél-két év után, mert egy idő után az volt az érzésem, hogy nem történik semmi, csak elmondom, mi történt velem a héten. Ez törvényszerű egy terápiánál? Én csinálok valamit rosszul? Van egy ismerősöm, aki hasonló gondokkal küzd, mint én, néha beszélgetek vele, elmondja, hogy szerinte mi van velem és tanácsot ad, és én ilyenkor úgy érzem, hogy sokkal többet nyújt, mint egy terapeuta. A terapeutától is visszajelzést és bátorítást és tanácsokat várnék, de igazából csak kérdéseket kapok. Lehet, hogy velem van a baj, de nem azt érzem, hogy erre lenne szükségem. Olyan, mintha csak abban tudna segíteni, hogy megértsem a jelenlegi helyzetem, miközben én változtatni akarok azon. Kb. olyan, mintha úgy viszonyulnának egymáshoz, mint a politológus meg a politikus. A politológus csak magyarázza, ami történik, a politikus pedig előidézi a változást. Vagy rosszul állok az egészhez?
2020. nov. 5. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Mert részben rossz hatástalan ez a módszer , nem a doki a ludas ő azt teszi amit tennie kell . Továbbá ez üzlet ami jól gyarapitja mások zsebeit . Keress rá TA tranzakció analizisre , nézd meg Végh József Gyarfas Dóra yuotube riportját , ad izelitőt . Ez segít vagy kineziologus .
2020. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Megsúgom neked, kérdező, hogy a mentális zavarod az áteresztő bél szindróma következménye. Ne a pszichoterápiától várd a segítséget, hanem tedd rendbe a táplálkozásodat. Sajnos még kb 12 év, mire ez bekerül az orvosi protokollba, addig neked magadnak kell utánajárni a dolgoknak.
2020. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Valami hasonló, mint amit írtál.

Bár nem tudjuk mi a gondod, de a kérdés alapján, összetett/nem egyszerű.

A pszichológus csak meghallgat, a pszichiáter viszont segíteni is tud.

2020. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek azonnal hatnak .
2020. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyszer csak eljön az idő, amikor a bélflórás-trollkodót egyszer és mindenkorra törlik erről az oldalról...
2020. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tartom ördögtől valónak egyébként azt, hogy a táplálkozás jelentősen befolyásolja a hangulatot, ezt már valódi orvostól is hallottam, de nem hiszem, hogy ez lenne a válasz a kérdésemre. Gyakran érzem azt, hogy szorosabb kontrollra lenne szükségem, arra, hogy a pszichológus házi feladatot adjon, azt ellenőrizze, és egyúttal ösvényeket jelöljön ki a számomra, amit nem feltétlenül az egyetemen tanultak, hanem az élettapasztalata alapján jelölne ki.
2020. nov. 5. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:

ez függ attól, hogy milyen módszer a pszichoterápia.

a legkedveltebb kognitív terápiák nem tartanak sokáig, de ha analízisre jársz az évekig is tarthat.

illetve a terapeuta személyisége sem mellékes, ha úgy érzed nem haladsz vele semerre, mond meg neki, lehet úgy gondolja, hogy te jól vagy

2020. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Klinikai minimum 100 évvel van lemaradva , Freudista vonalat viszi , a pszichiatria főkent tablettaztat , tünetkezelés olcsó megoldásokkal .
2020. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem csak ilyen terápiák vannak. Egyébként nem tudhatod, hogy segít-e, lehet hogy valójában erre is szükséged van. Szerintem amúgy nyugodtan megmondhatod a pszichológusodnak.
2020. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológus kiképzett mélylélektani terapeuta lett volna, ilyen nem fordulhatna elő.
2020. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!