Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erdemes pszichoterapiara...

Erdemes pszichoterapiara menni, hanem egy konret problemam van hanem rengeteg?

Figyelt kérdés

Nagyon sok dolog van ami nem ugy tortent a multamban ahogy kellett volna. Rengeteg hibat is elkovettem. Osszeirtam hogy mik bantanak, mik jelenleg a problemaim es mi az ami ezekhez vezetett. Vannak dolgok amiknek felek a kovetkezmenyeitol, szorongok.

Lenyegeben osszeirtam az eletem es a problemaim gyerekkoromtol mostanaig. Most 27 vagyok. Ezek bantanak, aggasztanak es hatassal vamnak a jelenlegi eletemre is.

Osszeirtam az aktualis problemaimat is, de ugy erzem hogy a multam is kell hogy kontextusba helyezze a dolgokat.

Valoszinu az elso 50 perces konzultacio ezzel el is fog menni es csak a masodikon jutnank hozza hogy atbeszeljuk a dolgokat.

Magan szakemberhez mennek. Nem hiszem hogy allamin van erre kapacitas.

Valoszinu pszichiaterhez mennek aki csinal pszichoterapiat mert lehet hogy antidepresszans kurara is szuksegem lenne (foleg a sulyos alvasproblemaim miatt).

Olyan szakembert szeretnek budapesten aki foglalkozik csalad terapiaval is mert kesobb elmennek a szuleimmel is. Nem art ha a pszichoszomatikus betegsegekhez is ert.

Esetleg tudtok valakit javasolni?



#pszichoterápia #Pszichoterapeota
2020. okt. 19. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem bőven elég lenne egy pszichológus is. Ő majd a végén megállapíthatja, hogy hipochonder vagy.
2020. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De jo, el sem kell mennem Megkaptam a diagnozist. XD
2020. okt. 19. 14:00
 3/17 anonymousreview60 ***** válasza:
Pszichológushoz menj. Az elsö 1-2 slkalom a tapogatózással megy el.
2020. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem diagnózist kaptál, csak feltűnő, hogy túlságosan képben vagy a problémáiddal. Eldöntötted, hogy problémáid vannak, illetve azt is, hogy milyen kezelést kellene kapnod. Szerintem csak túlgondolod a dolgokat, ezért fontos, hogy először egy pszichológus lásson.
2020. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Lehet hogy megfogadom a tanacsot. Nezek pszichologust is. Voltam mar egyebkent pszichologusnal, tanacstalan volt.

Lattam tobb pszichiatert is aki azt allitotta hogy elsosorban terapiaval kezel, ha szuksegesnek latja akkor ir fel gyogyszert vagy rendel el vizsgalatokat.

Ti ugy latjatok hogy ok inkabb csak eszetlenul gyogyszerezik az embert? Vagy mas ellenervetek van?

Foleg az alvasproblemaim aggasztanak.

2020. okt. 19. 14:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Az alvásproblémával nem feltétlen kell pszichológushoz fordulni, hisz nem biztos, hogy lelki okai vannak. Bár ehhez nyilván több információra lenne szükség.
2020. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rengeteg lelki problemam van. Terapiara ettol fuggetlenul szuksegem lenne.

De az alvas problemam az ami surgusebb, mert nagyon hatraltat a munkaban. Veszelyezteti az egzisztenciamat. Mar rengeteg mindent kiprobaltam

Gondoltam osszekotom a kettot.

2020. okt. 19. 14:23
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyebkent koszonom a valaszokat. Hasznosak.
2020. okt. 19. 14:26
 9/17 A kérdező kommentje:
Van olyan pszichologusnal hogy elmeselem gyerekkoromtol a mai napig az eletem az elso alkalommal? Nincs egy konkretum ami aggaszt. Rengeteg trauma van az eletemben amiken tul sokat gondolkodom. Nem tudok egyet kiemelni. Raadasul osszefuggenek egymassal ezek az esemenyek.
2020. okt. 19. 14:38
 10/17 anonim ***** válasza:
De mi az alvási problémád konkrétan? Nem tudsz elaludni vagy felkelsz éjszaka többször is? Alvási apnoe? Vagy csak simán nem tudsz elaludni hamar?
2020. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!