Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia valaki küzd vele?

Szociális fóbia valaki küzd vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok van itt esetleg szociális fóbiával küzdő ember? Gondoltam összehoznék egy kisebb csoportot egy beszélgetésre tanácsokat adni egymásnak tapasztalatokat stb. Persze nem szeményesen hanem csak online :) ha valakit érdekel akkor írjon :)

2020. nov. 9. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, én.
2020. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez miben nyilvánul meg nálad?
2020. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi miben nyilvánul meg? :) a szociális fóbia?
2020. nov. 11. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy pelda csak mikor lemegyek a boltba akkor tudatosan megveszem amik kellenek es rohanok a kasszahoz de amilyen nyomi vagyok mindig kifogom a sort meg az elottem sz.rakodo raeros nyugodt embereket en meg mar alig varom h a kasszahoz erjek es kimehessek. Ott allok a sorba es sokszor van mire mar a fizeteshez ernek elkezdek remegni mint aki fazik es kezed labad nyakad mindened remeg mint a kocsonya. Meg izzadok a fejem a kezem honaljam stb erzem hogy eg a fejem es elvagyok vorosodve es mikor ugy neznek rad hogy mi az isten van veoed akkor megjobban feszult vagyok es kb menekules van rajtam a tomott buszon villamoson egyszeruen kinszenvedes utazni plazaba moziba ilyen helyekre egylatalan nem megyek a zsufolt tomeges helyeket teljesen kerulom. Meg a heves eros szivveres tunetkent kimaradt. 25f.szemkontaktust se tudok tartani emberekkel inkabb elfordulok vagy mashova nezek nem megy max egy ismeros aki tudja milyen vagyok de idegennel nrm megy ez se. Panikbeteg is vagyok ezek miatt meg nem kell csodalkozni de elegge depresszios is. En ezt hivom a pokolnak nekem ez a foldi pokol. Aki nem elt at ilyeneket meg nem kinlodott stb az azt se tudja mirol beszelek. Mikor annyira izzad a kezed ha talalkozol valakivel akit mondjuk nem ismersz es bekell mutatkozz kezet se mersz fogni mert hiaba torlod a nadragodba a kezed akkor is izzad rohadt ciki ez az egesz szarsag. Utalom emiatt a ki.szott eletemet teljesen tonkretette elb.ta az egeszet igy aztan hogy csajozz ismerkedj barmi egyszeruen offos. Nem is tudom mit lehet rzzel kezdeni. Se aludni se enni semmit se tudok eleg gyakran foleg mostanaban meg ez a kovid szsrsag is annyira hianyzik...
2020. nov. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok
2020. nov. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is az vagyok..én aktív életet próbálok élni.. A hozzám közelállók tudnak róla hogy ez a bajom.. Tudatosan próbálok változtatni ezen...szándékosan járok olyan helyekre ahol ki vagyok ezeknek téve mert szeretnék én is normálisan élni.. Úgy vagyok vele hogy jogom van nekem is hozzá hiszen mi a legrosszabb ami történhet?! Ráadásul eladóként dolgozok... Sokat beszélgetek másokkal éa gyakorlom ezt az egészet.. Sajnos ez ellen csak mi magunk tehetünk... Ha elzárkózunk minden elöl és sajnáltatjuk magunkat csak rosszabb lesz... Én is nagyon pirulós vagyok és ez is nagyon ciki de sajna nemtudok ellene mit tenni :/
2020. nov. 30. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!