Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez, miért lettem...

Mitől lehet ez, miért lettem ilyen az elmúlt 1-2 hétben??

Figyelt kérdés

Előtte soha nem volt ilyen jellegű problémám... Újabban nagyon fáradékony, rossz közérzetű, könnyen feldühíthető, keserű vagyok... Eddig mindig (bár nem könnyen, mert korán kell kelnem) de fel tudtam kelni reggel, újabban meghalok, amikor fel kell kelnem, az 1000. csörgésre kelek fel szinte. Amikor nagy nehezen felkelek, nyögdécselve stb. még minimum egy 0,5/1 óráig zombi és használhatatlan vagyok, úgy, hogy az eddig hatékony, jéghideg arc+kézmosás sem segít. Utána zombi módjára robotolok, érzelmeim sincsenek szinte, viszont nem is hatékonyan végzem, a kötelezőt, hanem felelősségtudatom sincs, például, ha valami fontosat kell elkészítenem és "tudom", hogy nagyon rossz lenne, ha elszúrnám, akkor csak megvonom a vállam és 0 izgalommal, ásítozva, unottan elkezdem. Rossz a közérzetem is... Nevetséges dolgokat felejtek el, amiket egy elsős is tud. Van, hogy beszélni is elfelejtek és azon gondolkodom hogy kellene valamit elmondani, vagy például egyszerű matematikai műveletet sem tudok elvégezni, vagy az abc első betűit felejtem el (teszteltem magam, hogy mennyire vagyok ki ilyenkor). Dél körül, megint nagyon elálmosodom, ásítozom, leblokkolok, ha valamiben rám kerül a sor és ez már megmarad tovább is... Ez meglátszik, az emberi kapcsolataimon is, sokszor kezdek el ordibálni, olyanért, amiért régen csak megütögettem volna az illető vállát és mosolyogtam volna. Arról áhítozom, hogy mikor érek már haza, otthon meg bedőlök az ágyba és csak bámulok magam elé és forgolódok. De ez elég jól esik olyankor. Ott rögtön el tudnék aludni. Fontos, hogy rendesen alszom, általában 22 és 23 óra (ahhoz mérten, mikor kell felkelni) között szoktam lefeküdni és olyan 7 óra körül kelek (néha kicsit előbb, néha kicsit később, attól függ mikor kell menni). Mostanában néha kicsit éberen alszom, néha felületesen, de nem igazán kelek fel, csak azért mert nem tudok aludni. Néha felkelek WC-zni vagy később alszom el (pedig lefekszem).


Mitől lehet ez?? Nagyon idegesít és nem jó az életemre sem.



2020. nov. 12. 16:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Még talán, ami említésre méltó, az az, hogy rengeteget kellett szellemi munkát végeznem az elmúlt hónapokban.
2020. nov. 12. 16:52
 2/5 A kérdező kommentje:
A logikai készségem is elveszik...
2020. nov. 12. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány (D) , napfényhiány, enyhe depresszió
2020. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ezen hogy lehetne segíteni?? Most, egy hónappal a sok ünnep előtt nem tudok kifeküdni a napra, sőt nap sincsen, vagy ha van is, a sok hosszú és egyre vastagabb ruha miatt, csak az arcomat éri... D-vitamint szedek tablettában, bár már azt se tudom, hogy mikor... A depressziónak van alapja, de enyhe depresszióm előtte is volt, úgy, hogy ugyanúgy értem el el eredményeket és hatékonyan végeztem a dolgom.
2020. nov. 12. 17:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad volt, mert bevettem egy D-vitamint és egy multivitamint, ettem pár szőlőcukrot és eltűnt az a fajta fáradtság, nemtörődömség, kedvetlenség, lehangoltság és kimerültség, ami előtte volt. Köszönöm szépen! Remélem ez így is marad... Ha vannak még ötletek vagy tanácsok, várom szeretettel, köszönöm szépen!
2020. nov. 12. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!