Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meghíztam az elmúlt fél...

Meghíztam az elmúlt fél évben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon meghíztam az elmúlt fél évben,legalább 17kg-ot szedtem fel.

Egészségtelenül ettem,habár itthon mindig megfelelő kaja volt és nem egészsségtelen.

A barátaimmal rendszeresen jártunk gyorséttermekbe,itthonra mindig vettem csokikat és a szüleim tudta nélkül ettem őket.

Nem sportolok,a karanténban meg főleg és ez nem tett túl jót a súlyomnak mert így karantén alatt még többet híztam.

Anyukám kérdezett,hogy nem-e megyek vele sportolni mert rám férne de nagyon ellustultam és nincs kedvem ilyenekhez.

Jól érzem magam így,ebben a kényelmes életmódban de tudom,hogy ez nagyon nem tesz jót az egészségemnek sem a kinézetemnek.

Mióta ki lehet menni,minden barátom szóvá tette a nagy változásokat rajtam.

Elég fiatal vagyok tizennégy felett.

Mit tegyek,hogy lefogyjak és lemenjen a nagy hasam?

Legfőképpen hasra híztam,az összes régi pólómat kihíztam.

Hogy vegyem rá magam a változásra?

Nagyon gáz,hogy ennyit híztam (összesen kb 20 kg)?



#hízás #elhízás #kövér #kg #hízásk #kövér lettem
2020. jún. 17. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen, elég gáz. De fiatal vagy gyorsan lemegy. Ha otthon egészséges kaja van akkor abból eszel öt kis adagot, ne igyál cukros üdítőt, nincs gyorskaja, semmi nasi, és nincs este a film mellé kaja. Másképp nem fog megállni a súlyod plusz 17 kilónál.....Ja és sport sport sport.
2020. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ennyi hízás rengeteg fél év alatt. Az a minimum, hogy a nassolást, üdítőket, gyorséttermet felejtsd el. Az anyukáddal meg menj el sportolni, a kapcsolatotok, és a mozgás miatt is jót fog tenni.
2020. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég könnyű a megoldás. Egyél úgy, ahogy a hízás előtt. Mozogj rendszeresen. És akkor le fog menni.

20 plusz nagyon sok. Bár nem tudom, előtte mennyi voltál.

2020. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,55kg voltam előtte...

Sajnos így mégjobban meglátszik.

2020. jún. 17. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Találj valami jó motivációt, bár tudom, ez nehéz. Először is, fogyassz többnyire egészséges dolgokat, de néha ehetsz csokit is. Nem jó, ha hirtelen kiiktatsz mindent az étrendedből, mert csak túleszel majd másból a vágyott étel helyett. (+ fent lehet tartani egy egészséges életmódot úgyis, hogy az ember néha elmegy a mekibe, a mérték és az arányok a lényeg).

Csak akkor egyél, amikor valóban éhes vagy. Sajnos a legtöbben, megszokásból eszünk, nem azért, mert valóban szükségünk van rá. Egyél kisebb adagokat, szedj inkább többször, ha még éhes vagy, de ne edd magad addig, míg teljesen tele leszel. Étkezések előtt igyál 1-2 pohár vizet, ne egyél gyorsan, vagy tv nézés, telefonozás közben. Mindennap min. 2 liter vizet igyál. Ne igyál kalóriát! Ez alatt azt értem, hogy ne igyál mást vizen, zöld/fekete teán, esetleg ha kávézol, akkor, fekete kávén kívül. Ha tejes vagy ihatsz persze, de mértékkel. Gyümölcslevek helyett egyél gyümölcsöket, kólát (stb...) meg iktasd ki, nagyon egészségtelen.

Sportolj, egy héten 4-szer, 5-ször. Nem kell túlzásba vinni, de minden alkalommal legalább 45-60 percet szánj rá. Nem kell, hogy futás legyen, a biciklizés pl az egyik legjobb és legszórakoztatóbb módja a fogyásnak. Mindennap, azaz MINDEN NAP, mozdulj ki és sétálj. Ez nagyon fontos. Legalább fél óra séta a többi tevékenység mellé. Hallgass közben zenét, telefonálj, bármi ez nagyon sokat számít.

Aludj eleget, legyen egy napi rended. Ez valóban fontos. Ha nincs motivációd, gondolj az edzésre, mint egy találkozóra. Írd be emlékeztetőnek, pl.: hogy szerdán 11-kor edzel 45 percet, 16 órakor elmész sétálni, csütörtök elmész 11-kor sétálni, 16-kor egy órát biciklizni, pénteken nem edzel, de 14-kor elmész sétálni. Szerintem érted mire gondolok. A lényeg, hogy légy aktív, és ez legyen folyamatos, ne csak 3-4 napig vagy 1-2 hétig tartson. Mert 20 kg leadásához idő kell. Fél évnél több. Kitartónak kell lenned, először hamar jönnek majd eredmények, de egyre nehezebb lesz. Válts egy egészséges életmódra, ne értelmetlen diétákra és "cheat day-ekre". Sikerülni fog! Figyelj az étkezésre és mindennap mozogj.

Még egy valami: a kalóriaszámlálást ilyen fiatalon nem javaslom, nekem se kellett volna elkezdenem, nem egészséges egy gyereknek, kamasznak ilyennel foglalkoznia. Egyél egészségeset mértékkel, de ne éhezz, igyál sokat, sportolj és le fognak menni a felszedett plusz kilók. Nem mellesleg egy jó életmóddal a célsúlyt és fenn tudod tartani.

2020. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És milyen magas vagy?
2020. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
161 cm
2020. jún. 17. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez valóban sok.
2020. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha elkezdessz figyelni arra, hogy mit eszel/iszol, akkor be fog indulni a fogyás. Nekem elhiheted, én is így fogytam le. Amikor sok zsír van rajtad, akkor a fogyás eleje nagyon gyorsan történik. Mondjuk ha egy 35% os testzsírú ember elkezd fogyni, sokkal gyorsabban fog magáról zsírt égetni a fogyása elején, mint a végén. Ezért van az, hogy sok emberen a fogyása után elkezd a bőr lógni, mert olyan gyorsan fogytak le, hogy a bőrük nem tud befeszülni ennyi idő alatt. De az is lehet, hogy nem képes rá a bőr, nemtudom nem értek ehhez a részéhez (sem).Sokan azt hiszik, hogy a kocogás/futás jó, ha sok kiló van rajtad. És valamilyen szinten igazuk van, mert lehet, hogy elkezdessz fogyni, de hosszútávon az elhízott ember izületeinek nem tesz jót a futás. Egyébként általában az emberek a végtagjairól könnyebben/gyorsabban fogynak, mint a hasukról de ez genetikán múlik. Lehet, hogy nálad ez fordítva van. Én amikor dagadt voltam, és kosaraztam, sokszor volt, hogy edzés után fájtak a lábaim. Nem voltak hozzászokva ahhoz, hogy ilyen szintű terhelést kapnak. De lefogytam kb 2-3 hét alatt, annyival, hogy figyeltem arra, hogy hány kalóriát eszek. Mostmár normálisan tudok futni. Ajánlom Tari Ádamot nézni YouTube on, van pár videója, ahol ilyen dolgokról beszél, illetve én a KalóriaBázis nevű appot, használtam, így tudtam figyelni, hogy miből mennyit eszek. Köszönöm, hogy végigolvastad, sok sikert a fogyáshoz!
2020. jún. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!