Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el a pszichológus...

Hogy mondjam el a pszichológusomnak, hogy?

Figyelt kérdés
öngyilkos gondolataim vannak, nem tudok semmit sem elvégezni, minden nap 4ig fenn vagyok és 2kor kelek, nem tudok odafigyelni semmire, lassan ellep a kosz, nem tudok rágondolni se az egyetemi feladatokra, szétcsúsztam. vannak kisebb időtartamok, amikor bepörgök, de akkor sem végzek el semmit. amikor legutóbb beszéltünk, éppen pörögtem, 5 óra alvás után, és sikerült meggyőznöm, hogy nincs semmi baj, ez még hozzátartozik a normál hangulati kilengéseimhez. előtte 5 nappal gyógyszereztem túl magam és ittam rá, hogy aludni tudjak, de azt is sikerült kimagyarázni. mivel, ha jól tudom, bipoláris a diagnózisom, attól tartott, hogy újra mániás epizódom lesz. én nem tudom mi történik, de a legutóbbi epizód nagyon nem ilyen volt, és nem is hiszem, hogy most epizódom van. úgy érzem, hogy csak túl lusta és béna vagyok ahhoz, hogy összefogjam az életemet. néha azt érzem, hogy pszichiátrián lenne már a helyem, de közben meg nem érzem nagyon súlyosnak az állapotot, amiben vagyok. nagyon szükségem lenne arra, hogy valaki azt mondja, ez így nem mehet tovább. mit gondoltok?

2020. nov. 13. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok orvosilag segíteni, de hasonlókat érzek, csak nem ilyen súlyos a helyzetem.

Mondd el neki szerintem az igazat, mert csak akkor tud komolyan segíteni.

2020. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így, ahogy leírtad!
2020. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki szerintem is.

Az alkohol meg a gyógyszerek a nyugodt alvást nem segítik (lehet alkohol elálmosít, de hogy utána a mély alvás fázisba a szervezet nem tud eljutni, ami igazán pihentető lenne, az biztos). Tehát, ez nem segít.

Eléggé veszedelmes is, ne csináld, mert nem jó.

2020. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szivembol szoltal... Szerintem is el kene mondani, mert csak igy tud segiteni, de felek, h korhazba vitet...
2020. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolod, hogy kórházba vitetne?
2020. nov. 14. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki. Mindent ha ezeket elmondtad akkor kórházba küld valószínűleg. Engem is beutaltak. De azóta sínen van az életem. Kívánok jobbulást és ne félj csak segíteni akarnak.
2020. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jártam terápiára, az volt az egyességünk, hogy ha öngyilkossági gondolataim vannak, netán önbántalmazást követek el, azonnal megemlítem, az ülésünk leges-legelején.
2020. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!