Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam meg a pszicholó...

Hogyan mondjam meg a pszichológusomnak, hogy nem akarok járni hozzá?

Figyelt kérdés
Egyszer mentem hozzá de úgy érzem, hogy igazából nincs is bajom vagy hogy az idővel helyre jönnek a dolgok. Eddig úgy gondoltam hogy az önbizalomhiányommal és a megfelelési kényszeremmel már jó lenne ha szakemberhez fordulnék, de most már nem érzem azt hogy szükségem lenne rá. Lehet hogy ez csak egy étmeneti állapot de nem szeretnék beszélni egy idegennek magamról és félek hogy a pszichológus is úgy gondolja hogy nincs szükségem rá, sokszor mondta hogy ez normális ami velem van. Hogy tudném lemondani a következő alkalmat teelefonon?

2020. jan. 30. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. Ez egy szolgáltatás, amit nem vagy köteles igénybe venni.
2020. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de már va időpontom jövő hétre, mit tudnék mondani hogy mégse megyek el?
2020. jan. 30. 14:41
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet felhívni a rendelőjét vagy őt magát? én is mondtam már le időpontot és nem mentem többet. Ennyi.
2020. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Senkinek nem tartozol magyarázattal, de legyél tisztelettel rá és másokra, mondd le! Úgy, hogy " Jó napot kívánok, szeretném lemondani a febr. X. Y órás időpontomat. Köszönöm, viszont hallásra" Ennyi.
2020. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Fel lehet hívni és lemondnai, mindenhol megvan hogy legkésőbb mikor, deee nézz magadra :D azon tanakodsz hogy hogy mond meg egy idegennek, hogy nem akarod a szolgáltatását, miközben azt mondod nincs problémád a megfelelési kényszerrel és az önbizalomhiánnyal :D


Ez a kérdés egy műalkotás!

2020. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igazából attól félek hogy ez a probléma nem olyan nagy hogy a pszichológus komolyan vegyen és már annyira az életem részévé vált hogy nem tekintem problémának..
2020. jan. 30. 15:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy az utolsó alkalomra még elmennék, és vele közösen zárnám le.


Azért még megkérdezném, hogy ő hogy látja, szükségem van-e még kezelésre.

2020. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Dehát ez konkrétan baromság, már a kérdésedből is látszik hogy elég nagy probléma van, de akárhogy is nézzük a szakember nem ítél és nem mondja hogy nem elég nagy a problémád, ha megakaszt, ha szorongsz, h aproblémát okoz akkor elég nagy a probléma, akkor is ha az átlagember kiröhög érte.


Alapvető szabály nem az esemény, vagy a probléma számít, hanem a hatása a kezelendő emberre, mindegy mekkora semmi objektíven szubjektíven nem az. Ha pedig úgy találja hogy egészséges vagy akkor nem röhögni fog rajtad, vagy beszélni, vagy nem tudom igazából mitől félsz, hanem azt mondja, hogy szerinte túljutottál a problémán és lezárhatjátok a dolgot.


Alapbl az is nagyon furcsa hogy gúy gondolod nem fog komolyan venni az akihez segítségért fordulsz és az aszakterülete hogy segítsen ezen.

2020. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Én sms-t írtam
2020. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem még érdemes néhányszor elmenned, ugyanis a pszichológusnál az első néhány alkalom mindössze ismerkedés, csak utána fogod azt érezni, hogy alakulnak a dolgok. Az nem gond, ha a problémáid normálisak, ugyanis a pszichológus akkor is tud segítséget nyújtani, ha nincs konkrét mentális betegséged, sokan járnak hozzá úgy is. Ha viszont semmiképpen nem szeretnéd folytatni, akkor telefonon illedelmesen mondd el neki, hogy nem szeretnél többet járni, mert most úgy érzed, hogy egyedül is meg tudsz bírkózni a problémáiddal.
2020. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!