Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről tudnia kéne a pszichológ...

Erről tudnia kéne a pszichológusomnak? Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Nem régóta járok pszichológushoz. Pár alkalommal voltam. Anyukám kereste fel azért mert vagdosom magam és sokszor voltam szomorú. Szimpatikus a pszichológus. Beszéltünk a vágásról. Megkérdezte, hogy vannak-e öngyilkos gondolataim és én nemmel válaszoltam (ami hazugság volt) de megijedtem mert édesanyám bent volt. Ezt hogyan hozzam fel neki? Vagy azt, hogy naponta vágom magam akár többször is (még mindig) és nem találok semmi mást ami el tudná feledtetni. 1-2 hétig a cigi segített de már nem nyugszom meg tőle, csak a vágástól ugyan úgy. Ezt hogyan kéne elmondanom neki? + azt, hogy úgy érzem valaki mindig figyel és, hogy más bele lát a gondolataimban. Este nehezen alszom el és félek is a sötétben

2014. márc. 2. 00:48
 1/9 anonim válasza:
én is sokáig jártam pszichologushoz, volt öngyilkos probálkozásom is én voltam terpáián irj rám privátban ott folytathatjuk.
2014. márc. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az első lépés lehetne, ha anyukád nem akarna minden lében kanál lenni, és hagyna téged egyedül a pszichológussal. Neked is könnyebb lenne bármit is elmondani neki főleg ha szimpatikus is.
2014. márc. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyukám nem minden lében kanál.. Az első alkalomkor muszáj volt bent lennie pár perig mivel még nem vagyok 18 és kötelező volt.
2014. márc. 2. 01:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha mész legközelebb mondd neki hogy a múltkor nem voltál teljesen őszinte, mert nem akartad anyukádat megijeszteni. Szerintem már sokan jártak hozzá, akik elsőre nem nyíltak meg neki, de később úgyis rájön ha érti a szakmáját. Csak akkor fog tudni segíteni ha mindent elmondasz neki, ne szégyellj semmit. Egyik barátnőmnek is kellett járnia, ő sokszor sírt is a pszichológusánál. De nagyon rendes volt vele, sikerült is kizökkentenie a depressziójából. Remélem neked is tud segíteni.
2014. márc. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kedves, hogy ezt írtad :) Megpróbálom majd felhozni neki a dolgot. Nekem egy barátnőm ajánlotta Őt mert állítólag nagyon jó (Ő is hozzá járt). Remélem nekem is használni fog. Bár kicsit félek, hogy valami komolyabb bajom van amihez kell majd esetleg pszichiáter akkor lead :/ ha esetleg ez megtörténne olyat nem lehet, hogy járjak pszichológushoz és pszichiáterhez is?
2014. márc. 2. 01:20
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
2 dolgot tehetsz, megkeresed az okát amiért szomorú vagy, és teszel ellene, vagy pedig megtanulsz nem törődni vele.
2014. márc. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, az utolsó kérdésedre, természetesen lehet ilyet, sőt ajánlott. A pszichiáter tüneti kezelés. A pszichológus az, aki a tényleges megoldást nyújtja a terápiával.


Egyetértek, mondd nyugodtan neki, hogy nem akartad megijeszteni anyukádat.

2014. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor valahogy megpróbálom felhozni majd neki a dolgok :)
2014. márc. 2. 12:02
 9/9 Joola ***** válasza:

szia! én is csak azt tudom mondani mint a többiek, hogy ne félj őszinte lenni vele, biztosan nem fog semmi rosszat gondolni azért mert anyukád előtt nem tudtál vele beszélni. emellett az az érdeked, hogy mindent beleadj a terápiába és teljesen őszinte légy! sok sikert kívánok neked! küldök egy jó kis külföldi programot, amit azok a fiatalok használnak, akik nem tudják másként levezetni a feszültséget, csak önmaguk vagdosásával. ha nem tudsz angolul szívesen lefordítom neked a szabályokat (legfelül 6 db), írj rám nyugodtan :)

[link]

2014. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!