Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok a nők akik magabiztosak,...

Azok a nők akik magabiztosak, honnan szereznek önbizalmat?

Figyelt kérdés

Nem tini vagyok már. Ki kellett volna nőnöm végre ebből, hogy máshoz hasonlítom magam folyton, meg a folytonos önbecsmérlésből, önostorozásból. De nem tudok.

Szóval semmi önbizalmam. Konkrétan le tudnám hányni a tükörképem, fészbúkra se sehová nem merek képet se kitenni (pedig a 30 ismerősöm közül mindegyik tudja, milyen a pofám, de még előlük is szégyenlem magam).

Ismerkedés egyebek ki vannak csukva.

Nem vagyok egy Kate Moss, genetikailag lettem ilyen zsírgombóc, anyám is ugyan így néz ki. Nem az, hogy a szépségideálnak nem felelek meg, hanem senkinek és semminek konkrétan.

Honnan szeditek lányok az önbizalmat?

Köszi,ha írtok, előre is


2016. nov. 23. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Olvass, hallgass, nézz Pál Ferit!

[link]

2016. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szednek antidepresszánst
2016. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam születési hiba :D Nem tudok olyan senki lenni, hogy ne legyen egyfajta büszkeségem. Nem tehetek róla. Az önkritikám nagy, de az önbizalmam nagyon nagy pofonok után is tartja magát, a született optimizmusomat is nehéz kikezdeni... Szóval személyiségvonás.

Honnan lehet szedni, ha nincs? Kemény dió... De ha a súlyoddal gond van, változtass rajta, az azért fontos téma (én is voltam kövér, az önbizalmamnak nem ártott, úgyse vagyok szép :D azért le akarok fogyni - a zöme ment, csak az utolsó kilók, huhh... és ki akarom gyúrni magam, mert az jó dolog, egészségtudatos az vagyok).

Valami edzés az egészségednek, közérzetednek, tartásodnak is jót tenne s mivel az alakodnak is, el tudom képzelni, hogy segítsen a kérdésben. Mozogni úgyis kell.


Gondolom, az önbizalomnak azért segíthet valamit, ha az ember iránt néha érdeklődnek férfiak. Én sosem értettem, de még engem is fel akartak szedni néha. Pedig annyi szebb nő van. Lehet, hogy jót tesz a határozottság vagy valami, végülis annyira ronda se vagyok, csak szép se... De ez már megint személyiség, amit nem lehet csak úgy kicserélni.


A saját képeimet én se szeretem. Jó, amióta nem golyó a fejem s kicsit idősebb vagyok, jobb, de pocsék fényképarcom van. Ez még nem önbizalomhiány.

De miért ne ismerkedhetnél? Mi van abban? Neked is kellenek ismerősök, amikből lehet több is...

2016. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pont, hogy Nem MAGABIZTOSAK, csak Van egy Hamis biztonságérzet!
2016. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Önbizalmat úgy lehet növelni, hogy valamiben jó vagy és ezt mások elismerik... nem feltétlenül a külső megjelenésen múlik. A másik meg h a szépségért nagyon meg kell szenvedni, én pl jól nézek ki és örülök ha pozitív visszajelzéseket pasiktól, néha még nőktől is, de ezért sokat teszek.. állandó diéták, szőrtelenítés, manikűr pedikűr hajfestés, smink stb... ha elhanyagolnám magam én is szarul néznék ki. Viszont, ettől még nincs nagy önbizalmam, pl autót vezetni sztem soha nem fogok, már próbáltam, de valahogy rosszul érzem magam a forgalomban, nem tudok ezerfelé figyelni stb.. szóval az ilyenektől meg elbizonytalanodom és gáznak is érzem, meg nyilván a legjobb modellek sem tökéletesek, rajtuk is van hiba, én is kifogásolok sokmindent. Ha duci vagy az ellen meg lehet tenni, de nyilván sok múlik a genetikán is.
2016. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

utolsó: nekem viszont se időm se pénzem arra, hogy diétás sz*rokat egyek, évekig fogyókúráztam, ami bulémiába csapott át. nem konkrétan a súlyommal van a baj, csupán nem bírom elfogadni az olyan adottságaimat, melyek java részben öröklöttek,szóval változtatnom elég nehéz lenne rajtuk.

a sminkelés meg ilyen dolgok egyáltalán nem férnek bele az időmbe sem, és nem is akarok magamból műnőt csinálni, mivel egyáltalán nem vagyok erre hajlamos és a személyiségem is eléggé szembemegy ezzel.

csak el akarom magam fogadni végre. és itt most csak és kizárólag a külsőmre gondolok.


még egyszer köszi mindenkinek + pont ment

2016. nov. 24. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!