Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki egyetem...

Van itt olyan, aki egyetem mellett szedett antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Megérte?

Mire szedted?



2020. okt. 14. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem. Lehet anélkül el se végzem. De azóta is vagyok időnként depis. Bár lehet azért, mert nem sikerült jól elhelyezkednem, hiába egy elvileg jó szak, amit végeztem.
2020. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szar egyetem megér egy PTSD-t?
2020. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 miről beszélsz?

"Az emberek körülbelül egyharmadát éri súlyos trauma - vagy lesz szemtanúja ilyesminek - élete során. Ilyen lehet például egy baleset, egy rablás, egy természeti katasztrófa, egy haláleset, egy letartóztatás, egy betörés, egy verekedés vagy valamilyen erőszak. Viszont poszttraumás stressz szindróma csak az érintettek 10-15 százalékánál alakul ki."

Azért ne túlozzunk már, attól, mert antidepresszánst szed valaki nem lesz PTSD-je... Ne nézd hülyének az embert kérlek.

2020. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy az egyetem fele. Aki meg nem, az nyugtatót szed helyette, vagy iszik.
2021. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem.

Viszont vizsgaidőszakban esténként rendszeresen ittam egy pohár bort. Az alkohol pedig elég hasonlóan hat az agyra, mint a benzó (leggyakoribb antidepresszáns), szóval ha így nézzük, akkor mégis szedtem.

Az egyetem hazavághatja a mentális egészségedet, érdemes lehet pszichológust felkeresni.

2021. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szedtem. Abbahagytam.. Nagyon nem volt jó.
2021. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemi képzés felén túl volt egy krízisem, akkor elkezdtem járni dokihoz, és kipróbáltam a gyógyszeres utat. Az első antidepresszáns nem használt, azután sem, hogy megemeltük a dózist. A másodiknál egy bizonyos dózis után elkezdtem érezni a pozitív hatást. Nem láttam akkor sem tökéletesnek mindent, de olyan volt, mintha egy kis súly leesett volna a vállamról (hozzátenném a gyógyszer működése miatt szorongáscsökkentő is volt). Viszont nekem olyan a személyiségem, hogy hajlamos vagyok a függőségekre, ezért egy idő után úgy döntöttem, hogy abbahagyom, és elkezdek komolyan járni terápiára, amíg nem tudom helyén kezelni a gyógyszeres megoldást. Most már szerintem jobban tudnék hozzáállni, viszont stabilabbnak is érzem magam, és ezen a ponton nem hiszem, hogy sokat változtatna, ha antidepresszánst is szednék. Nem tudom mi lett volna, ha annál maradok, lehet, hogy tudtam volna kezelni, de ismerve magam azt sem bánom hogy így alakult. Egyébként, ha az a kérdés lényege, hogy gáz-e szedni antidepresszánst, illetve hogy el lehet-e így végezni egy egyetemet, akkor egyértelműen az a válasz, hogy el lehet végezni, és nem gáz gyógyszert szedni, ha egy dokival, normális körülmények között megbeszélitek és rendszeresen jársz kontrollra. Nagyon nehéz elvégezni egy ilyen képzést, nem csak a tanulás miatt, hanem mert sokan úgy kerülnek be, hogy fogalmuk sincs önmagukról, az életről, stb. Sok minden történhet alatta, az élet nem áll meg, vannak rossz oldalai, nehéz pillanatok. Közben ott a nyomás, hogy haladni kell, nem szabad lemaradni a többiektől... Nem állhatok meg, ha majd végzek, utána gondolok magamra. Ez nem túl jó. Minél előbb próbálsz javítani a dolgokon, annál jobb. Úgy értem, ha megvisel, érdemes segítséget keresni :)
2021. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!