Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 0,25 frontin nem múlasztott...

Ha 0,25 frontin nem múlasztotta el teljesen a szorongásom akkor bevehetek még egy felet anélkül hogy elaludnék tőle?

Figyelt kérdés
Most emeltek az antidepresszánsomon egy hete. Még biztos nem szokott hozá a szervezetem hogy kialakuljon a jótékony hatása. Viszont a szorongásom elviselhetetlen.

2020. nov. 14. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:

1.25 mg nak a fele?

az annyira kis adag hogy hatása sincs

2020. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
5 mg fronti tol se alszol be, nem hogy 0.5tol... Nyugodtan bevehetsz még egy egeszet, a 0.25 az bebi adag.
2020. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Legjobb lenne ha a szorongás okát keresnéd meg. Nyilván azért van az a szint, hogy kell a gyógyszeres kezelés(még az se mindegy, hogy milyed diagnózisod van), de ez csak tünetikezelés. Ha sikerül a kiváltó okot megszuntetni, akkor nem lenne szükség gyógyszerre.
2020. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0.25 akartam írni
2020. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Be. Amúgy is emelni szokták ilyenkor. De 2-3 hét múlva csökkentsd vissza, mert ha hozzászoksz, akkor rosszabb lesz a szorongás, mint amilyen eredetileg volt. Csak az már elvonási tünet lesz.
2020. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hullámzó sajnos még a hangulatom nem minden esetben szoktam nagyon szorongani tegnap pl reggel este elég volt a 0,25 és nem szorongtam be.

Mi előtt elkezdtem az antidepresszánst. 0,5 szedtem 3x. Aztán amikor elkezdtem az antidepresszánst 0,25 szedtem 3x utánna már csak reggel este utánna pedig már csak este. Vagy napok kimaradtak. De aztán emelni kellett az antidepresszánsom amúgy scippát szedek 20mg. Most egy hónapig biztos jobban fogok szorongani míg jobban leszek. De tényleg nem állandóan szorongok. Sajnos front érzékeny is vagyok. A menstruáció is bezavar. Most valamiért erősebben szorongtam és nem hatott teljesen a 0,25.

2020. nov. 14. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a frontin semmit nem segít a szorongáson, csak az alvásban…
2020. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

0,5-ot nyugodtan bevehetsz. Ha szorongas mar van, nehezebb elmulasztani. Megelozesre a 0,25 is jo tud lenni.

Alapvetoen jo ra.

2020. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Antidepresszans hat het is lehet, mire tokeletesen hat. Divat sarga foldig lehordva a gyogyszert okoskodni, de nekem gyerekkortol tarto szorongast, panikot, diszfunkcionalis eletet gyogyitott meg. Husz eve szedek gyogyszert, telhesen egeszseges vagyok. El is tudtam hagyni konnyen, mikor esemenydus eletem volt, de miota nem dolgozom es problemaim sincsenek, kell a gyogyszer.
2020. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

10es neked külön. Jó ilyeneket olvasni hogy van aki megért. Igen igaz hogy megelőzni meg lehet vele simán.

Nagyon bízom az orvosomban a gyógyszereimben is meg természetesen a terápiában. Metakognitív terápiára járok ahol a szorongásos élethelyzetekhez való hozzáállást probálják megváltoztatni.

En egyenlőre úgy vagyok vele hogy ha sikerül kikeverednem a szorongásból nem tervezem elhagyni a gyógyszert. Majd esetleg több év tünetmentesség után.

2020. nov. 15. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!