Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A háziorvosom felírna nyugtató...

A háziorvosom felírna nyugtatót, ha beszámolnék neki a szorongásos problémáimról?

Figyelt kérdés
Pánikrohamok, folyamatos szorongás keseríti az életem és már fizikai tüneteket is okoz. Ha ezt megmondanám a háziorvosomnak, ő írhat/írna fel nyugtatót? Akár valami gyenge is jó lenne. (Olyan válaszokat nem kérek, hogy nem ez a megoldás stb... Szedtem már nyugtatót, bevált. Csak sajnos nem nekem írták fel, így nem tudom, hogy hogyan megy ez a háziorvosnál, ő felírhatja-e. Erre vonatkozik csak a kérdésem, semmi egyébre.)

2020. nov. 14. 21:48
 1/5 anonim válasza:
48%
Szia! Igen, valószínűleg neked is felfog írni a háziorvos valami nem túl erős nyugtatót vagy szorongás csökkentőt. Én egy ideig szedtem nem túl magas szorongás csökkentőt. (medazepam) Egy ideje nem szedem, de sok esetben most is szorongok, de szeretnék magamtól túl lenni rajta. Bár elég sok problémát okaznak nekem is a szorongással és pánikrohammal kapcsolatos dolgok. 19/L
2020. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

felírhatja, de csak teljes áron.

a pszichiátria nem beutalóköteles és ott olcsóbban kapod meg, persze ott várni kell és igazából az adagolást ő tudja megmondani.

de amíg eljutsz oda háziorvos is felírja

2020. nov. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Szedtem én is nyugtatót szépen rá is szoktam. Mellékhatás erős depresszió és szorongás. Erősebb mint volt. Holnap megyünk kórházba, mert ha nem mennénk akkor a temetésre kellene jönni. Ennyire jók ezek a szerek. Szedd csak!
2020. nov. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondtam, szerencsétlenkém, hogy ilyen válaszokat nem kérek! 😂 Sajnálom, hogy így jártál, bár látom a szövegértés se nagyon megy.
2020. nov. 16. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
Neked meg az agyaddal vannak gondok ha ezek után is szedni akarod. Szerencsétlenkém. Kettőnk közül inkább te vagy az illetve leszel.
2020. nov. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!