Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel tudnám magam motiválni?

Mivel tudnám magam motiválni?

Figyelt kérdés

Úgy 14 éves korom óta tart egy olyan állapot nálam, hogy rendkívül lusta vagyok, szarok bele mindenbe, nincs kedvem a kötelességeimet elvégezni, ezért sokat vitatkoztam a családommal is. Nem tanulok, nem járok iskolába, egyszerűen csak élek a világba. Vannak olyan dolgok, amik viszont érdekelnek, de ahhoz, hogy elérjem ezeket egyszerűen nincs kedvem tenni, pedig tudom, hogyha tennék érte, akár olyat, ami nem kedvemre való, utána nagyon jó lenne nekem. Többek közt ezért is van az, hogy még csak futó kapcsolataim voltak, legalábbis én erre fogom. Próbáltam már sok mindennel motiválni magam, de egyszerűen semmi nem hat, sok ember adott már tanácsot, hogy mit hogyan kéne, de egyszerűen nem megy. Konkrétan nem érdekel az égvilágon semmi, ehhez még ráadásul elég önfejű is vagyok, és sokszor van, hogy kihasználok embereket, olyanokat is akiket szeretek. Az lenne a kérdésem, hogy mit tudnék tenni a lustaság és a nemtörődömség ellen, illetve hogyan motiválhatnám magam, hogy elérjem azokat a célokat, amiket kigondolok?

20/F


2010. aug. 10. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha 6 éve tart, akk orvos.:) Ő majd segít, h hova is menjél (Pszichiáter, pszichológus).
2010. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én magamtól szeretném megoldani, illetve húsvér emberek tanácsaival, nem akarok dokihoz menni, az nekem nem lenne megoldás.:)
2010. aug. 10. 16:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Van már legalább egy kigondolt célod? Mi az?


Először azt írtad, hogy vannak dolgok, amelyek érdekelnének. Mik ezek? Csak egyet említs. (Bár a későbbiekben pedig azt írtad, hogy az égvilágon semmi nem érdekel. Nem kötekedni akarok, csak én egyfajta ellentmondást látok a kiírásodban.)


Íme, itt egy kis olvasnivaló:

[link]


és annak a főoldala:

[link]


Egy jó barátom honlapja.


Érdekelnének a válaszaid kérdéseimre. :)


Üdv!

27/L

2010. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Írj privátot! Teljesen átérzem.


18f

2010. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
legyen célod, és ne add fel. csináld végig amit elkezdtél. szerintem depresziós vagy.
2010. aug. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Igazad van, rosszul fogalmaztam. Én magam megértem ugyan, de másnak tényleg furcsa lehet ilyen megfogalmazásban. Szóval arról van szó, hogy lenne pár dolog, ami érdekelne, de valahogy az sem izgat fel annyira. Így visszaolvasva tényleg kicsit paradoxnak tűnik, de hát ez van. Célom pedig sok van(pl. összejönni a kiszemelt lánnyal, iskolába járni, mellette munkát találni stb., de leginkább, hogy ne legyek ilyen lusta).


Harmadiknak:

Valamiért nem engedi elküldeni a privit, megpróbálsz te küldeni?

2010. aug. 12. 12:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Így most már értem és át is érzem a helyzetedet. Tapasztalatból.


Olvasgattad már az ajánlott oldalon lévő cikkeket?

Szia!

27/L

2010. aug. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, igen beleolvastam, bár még csak felszínesen, de nagyon tetszik, köszönöm szépen.:)
2010. aug. 12. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

27/L

2010. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!