Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mazochista vagyok? (a többi lent)

Mazochista vagyok? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Ezt azért gondolom, mert akárhányszor boldog vagyok egyből arra gondolok, hogy nem érdemlem ezt meg, vagy hogy sokkal jobb lenne ha nem lennék az. És ha szomorú vagyok, akkor pedig örülök, mert így érzem jól magam.

Ha tényleg mazochista lennék, akkor ez szerintetek ez mitől alakult ki?



2020. nov. 14. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Miért gondolod, hogy nem érdemled meg a boldogságát? Mindenki megérdemli, aki tesz érte vagy szerencséje van. Te csak önsajnáltatod magadat. Ne feledd: senki nem fog boldog lenni helyetted.
2020. nov. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Hogy ezt mazochistának hívja e a pszichiológia vagy sem azt nem tudom. A következő okok jutnak eszembe, hogy miért alakulhat ez ki, persze más oka is lehet. 1. Sokat voltál szomorú, rosszkedvű és hozzászoktál ehhez az érzésed, de a boldogsághoz nem. Ez vált a konfortzónád részévé ezzel az érzéssel tudsz bánni, ismerős számodra, a boldogsággal nem, mert az nem ismerős és az ismeretlen feszültséget kelt, ezért átváltassz a negatív, mert azt tudod kezelni.

2. Mivel azt írtad, hogy szerinted nem érdemlem meg, ezért lehet egy túlzott önszigor az oka. Ennek lehet megint több oka. Például, hogy a környezeted szigorú volt, és elrontotta az önbizalmad, azt nevelte beléd, hogy a boldogságot érdemelni kell. A másik meg, hogy úgy érzed, nyílván nem tudatosan, hogy ha megosztotod magad a boldogságtól, mert te azt nem érdemled meg, akkor alázatosabbnak szimpatikusabb akkor tűnsz. Nekem ezek jutottak eszembe.

2020. nov. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
2020. nov. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Mi volt a legutolsó dolog, aminek örültél?
2020. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Angel3000 ***** válasza:
47%
Szia! Nem vagy Mazochista a leirásod alapján, Mert egy ilyen hajlamú ember szereti a megaláztatást ès a fájdalommal elszenvedèsèben leli meg az èlvezetèt. Ûdvôzletem!
2020. nov. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Angel3000 ***** válasza:
15%
Bôvebben, ha nem lenne számodra világos: A Mazochista egy sexuális Perez személy. Szenvedèshez illetve megalázáshoz vonzódik.
2020. nov. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Angel3000 ***** válasza:
8%
Bocsánat, kijavitom a rosssz elirást: sexuális Pervez.
2020. nov. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem mazochizmus. Ez boldogtalanság és alacsony önértékelés ami állandósodott és ez vált a komfortossá számodra, ebben érzed magad kényelmesen. Keress egy szakembert aki segít ebből kimászni. Hosszabb terápiára lenne szükséged.
2020. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!