Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy mazochista ember hogy...

Egy mazochista ember hogy kerülhet ki az örökös önbántalmazás állapotából?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta folyamatosan kinzom magam, minden jó dologtól megfosztom magamat. Minden helyzetben észre veszem a legrosszabbat, vagy ha bármi is adódik, ami pozitiv érzésekkel töltene fel, vagy jól sülhetne el, valami helyes irányba befolyásolhatná az önérzetemet vagy az életemet, akkor elkerülöm, vagy úgy alakitom a dolgokat, hogy megszivjam. Rosszul érzem magam, lelkileg szenvedek az olyan emberek között akik szeretnek vagy megbecsülnek engem, ezt kompenzálva folyamatosan kritizálom magamat és eröteljesen a hibáimra, hiányosságaimra fókuszálok, mig más embereket elismerek és felnézek rájuk, hogy ök mennyivel értékesebbek nálam. Az evéssel is büntetem magamat, elöször anorexiás voltam és majdnem sikeresen halálra éheztettem magam, és ahelyett hogy meggyógyultam volna és örülnék az életemnek, kiegyensúlyozottan és egészségesen ennék és sportolnék, inkább össze-vissza zabálok mindent és felhizlaltam magam 70 kg-osra, mert tudom hogyha vékonyabb lennék akkor lehetne esélyem arra hogy tetszek valakinek, de én akkor szenvednék. Én nem akarom azt hogy az emberek szeressenek, mert mindig amikor átélek valami pozitiv érzelmet akkor elöjön a negativ oldalam és felerösödnek a "romboló" hangok, és ez a kárositó részem lenyom mindent és nem vagyok képes semmi jót átélni, inkább a negativ dolgokat preferálom amik lehúzhatnak. És megértem, fel tudom fogni, hogy mi az a szeretet, meg ha valaki segiteni akar de egyszerüen ellökök magamtól mindenkit aki felfele húzhatna vagy kisegithetne az állapotomból. Kezdetben van hogy nem tiltakozok, hanem elkezdek tipegni a "gyógyulás" útján, de aztán olyan erős depressziót érzek és maró lelkiismeret furdalást, hogy inkább visszalököm magam, mert ha szenvedek, akkor el tudom hitetni magammal, hogy ezt érdemlem és jól tudom magam érezni a "rossz állapotban", de amikor "látom a fényeket", akkor meg tudnám ölni magam.


Szerintetek ebből az őrületől hogy tudnék kiszakadni, vagy egyáltalán elkezdeni akarni, mert olyan mintha folyamatosan önmagam ellen harcolnék

????



2018. nov. 1. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichiáterhez kellene fordulnod mihamarabb. De, ennek a kezelését már jóval korábban el kellett volna kezdeni.
2018. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia! azóta hogy vagy? sikerült egyenesbe jönni? llátom már két év eltelt ezóta
2020. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!