Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az önvágdosás miért lehet...

Az önvágdosás miért lehet legfőképpen Pszichológus nem kell kösz?

Figyelt kérdés
2020. nov. 15. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Te tudod miért csinálod.
2020. nov. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ezt vártam..
2020. nov. 15. 08:51
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Valami miatt nagyon fáj a lelked, depressziós vagy, bánt nagyon valami, de nem mered elmondani annak, akinek szeretnéd. Nem látod a kiutat a lelki gyógyulásból, ezért testileg bántalmazod magad, hogy elnyomd magadban a lelki kínt.
2020. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon rendes vagy.
2020. nov. 15. 08:55
 5/6 Bánki Tomi ***** válasza:
72%

Szia kérdező!


Régen ismertem pár lányt, aki vágta magát. Nem egy egyszerű dolog. Nagyon mély lelki okok a kiváltói, a legtöbbször alig tudatosodik. Sajnos ilyen esetekben nem tudnak senkivel, se barátokkal, pláne nem a családtagokkal beszélni azokról a dolgokról amik miatt lelkileg szenvednek. Ez egy amolyan tudattalan "figyelem felhívás" Azt figyeltem meg, hogy tudatosan nehéz leküzdeni a kényszert. Egyszer egy lány akkor kezdte el egy körző tűjével karcolni a karját, amikor beszélgettünk. Utána még órákon át beszélgettünk arról, hogy "miért".


Azoknak, akik ettől szenvednek azt szoktam javasolni, hogy írjanak naplót, amibe minden gondolatukat érzésüket leírják, amik akkor járnak a fejükben, amikor jön a kényszer arra, hogy fájdalmat okozzanak maguknak.

2020. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megküzdési stratégia.

Nem a legjobb, de az...

2020. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!