Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demenciát megelőző tippek?

Demenciát megelőző tippek?

Figyelt kérdés

Volt demens rokonom, és édesanyám is elkezdte a jeleit mutatni, de csak minimális szinten. Ő is tudja, hogy ennek nem lesz később jó vége.

Esetleg mivel tudnánk ezt a folyamatot lelassítani, vagy megállítani? Logikai játékok vagy fejlesztők vagy bármi? Telefonos alkalmazások ?


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. nov. 16. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha már elkezdte a jeleit mutatni, forduljatok orvoshoz például.

ma már remek gyógyszerterápiák és pszichológiai kezelések vannak, nagymamám erősen demens, de a gyógyszereknek és a pszichológusnak hála teljesen rendben van.

2020. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egyetemen (pszichológia szak) azt tanultam, hogy nagyon jót tesz a rendszeres testmozgás, bár tudom, hogy ez elsőre furcsán hangozhat. Egyet értek az előzővel, érdemes szakemberrel is beszélni.
2020. nov. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos most a koronavírus miatt nem fogadnak és szeretnénk ennek elébe menni. Emellett rengeteg más komolyabb betegsége van, így gyógyszeres kezelést nem szeretnénk, ígyis túl sokat szed.

Valaki tud másat tanácsolni esetleg?

2020. nov. 23. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:

A rejtvényfejtést,minden olyan dolgot ami szellemi erőfeszítést igényel, ajánlják.Jó ha van társasága, akivel beszélgethet, ha nem bezárkózik hanem eljár, csak hát most ezek pont nem adottak.

Én utána olvastam tavaly év végén, mert anyósom is demens.De ő már annyira, hogy neki ezekkel a dolgokkal már nem lehetett segíteni.Ezek sem javítanak, hanem inkább szinten tartanak.A legjobb ha megfelelő segítséget kaptok ahogy csak lehet.

2020. nov. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nootropikus gyógyszer, agytorna
2020. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!