Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés
27 vagyok. Napi szinten megiszok 3-4 felest este. Mikor dolgozom, ott is szoktam érezni, hogy mennyire jól esne, kívánom a piát. Mikor arra gondolok, hogy este ismét ihatok, egy kellemes, euforikus érzés tölt el. Ez azóta van kb, amióta februárban külön költöztem anyumtól, és teljesen egyedül vagyok. Lehet a magány hozza ki? Eleinte max azért ittam egy felest, hogy picit fertőtlenítsen az alkohol, de mostanra észrevettem, hogy nagyon jól esik, és néha már hiányzik is...

2020. nov. 17. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés hogy mi hozta ki, de igen, ez már alkoholizmus.
2020. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az vagy, de az óriási lépés, hogy képes vagy felismerni, de legalábbis elgondolkozni rajta, mert így kezelni is tudod majd.
2020. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholizmus. Ráadásul egyedül iszol.
2020. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi hozhatta ki. Eleinte tényleg csak a torkom miatt ittam, és nem is szerettem a piát, de lassan az egy felesből kettő lett, és így tovább... Már lassan egy éve teljesen egyedül élek, barátaim nincsenek, a munkahelyen a kollégák viccet űznek belőlem, párkapcsolatom nehézkes... Igen már elkezdtem gondolkozni rajta, hogy ez már valami más... Persze, egyedül iszok, kb senkim sincs...
2020. nov. 18. 00:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok.. ezeknek mindnek oka van: miért nincsenek barátaid, miért űznek viccet a kollégáid belőled, mi a baj a kapcsolatoddal?
2020. nov. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Hát Bizony valóban kissè túl sok a Naponkènti italozásod! Ez már az Alkoholizmus felè hajlik! Muszáj lenne tudatossan leszoritani az italozások számát! Mielôbb mig teljesen a hatalmába fog keriteni az Alkoholismus! Kivánok Neked erôs akaratot, Hogy le tudjad gyôzni ezt a betegsèget! Ûdvôzletem!
2020. nov. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

miért nincsenek barátaid


Passz. Ez valahogy így alakult. Nem igazán fogadtak el soha sehol sem. Iskolában is sokat bántottak verbálisan, és fizikálisan is. Mondanom sem kell, hogy ezek után középsuliban visszahúzódó voltam. Miután suliból hazamentem, csak számítógépeztem, amolyan kocka típus voltam. 19 évesen lett először barátnőm is...


miért űznek viccet a kollégáid belőled


Talán azért mert elég gyér a kommunikációm. Nem tudok viccesen visszavágni, nincs dumám. Talán a visszahúzódó énemet is látják nem tudom... Az utóbbi napokban nem is szóltam hozzájuk, kerültem őket.


Azt viszont kezdem észrevenni, hogy olyan vagyok mint anyum, mikor fater elhagyta. Ivott, szomorú volt, és zenét hallgatott egyedül. Utána aludt, és reggel munka. Én kisgyerekként ezt láttam. Kb én is ugyanez vagyok most. Most kezdtem komolyabban ráeszmélni a dolgokra, és félek is, mert nem akarom azt a példát követni amit ő, és azt sem, hogy lehúzzon ez a helyzet...


Köszönöm mindenki válaszát! Igyekszem küzdeni ellene, eddig nem is gondoltam volna, hogy ez akár lehet az alkoholizmus kezdete...

2020. nov. 18. 00:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alkohol önmagában egy olyan szer, hogy kiváltja a hozzászokást, ha rendszeresen isszuk.

Szerintem fontos a tudatosság. Ha látod, hogy már túl nagy ereje van az alkoholnak, akkor jobb nem huzigálni az oroszlán farkát. Nekem ez vált be. Egy csepp alkohol sem,abból nincs baj, és nem is lesz legalább később sem.

2020. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!