Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés

Minden nap este munka után megiszom kb fél liter vörösbort, ha ideges vagyok akkor van, hogy picit többet de az 1l/nap-ot még sosem értem el. Munkám van, dolgozom rendesen, egyetemet végeztem, nevelem a gyerekeim és teljesen normális életet élek. Nem vagyok agresszív és berúgni sem szoktam. Jah és voltam vizsgálaton, a májam tökéletesen egészséges :)) (pedig már pár éve folytatom ezt az életmódot) Ez alkoholizmus lenne? Vagy vannak olyan emberek, akiknek szüksége van egy kevés alkoholra, hogy levezessék a mindennapi stresszt? Lehet ebből bármi bajom?

40/N



2018. okt. 15. 20:52
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
89%

Ez nem kevés alkohol, hanem sok. Ráadásul nem a mennyiség teszi az alkoholizmust, hanem a rendszeresség. Plusz az sem szépíti épp a helyzetet, ha valaki idegességre issza, nyugtatóként. Főleg minden nap.


Az általad elmondottakból eléggé az jön le, hogy igen, alkoholista vagy. De ha meg akarod mutatni, hogy nem vagy az, akkor ajánlok egy próbát. Nem kell sokáig tartania, max élethosszig. Először is a fél litert vedd vissza 3dl-re. Aztán kezdj el először heti egy alkoholmentes "pihenőnapot" beiktatni, lehetőleg ugyanazon a napon mindig. Aztán pár hét múlva növeld kettőre. Megint pár hét múlva háromra. Aztán juss el addig, hogy csak heti 1-2 alkalommal iszol. Utána pedig akkor, hogy csak akkor, ha valami alkalom van, baráti összejövetel, ilyen-olyan ünnep, akármi. Néhány hetente.

Ha ezt meg tudod tenni, nem vagy alkoholista és nem is voltál. Ha bekúszik a fejedbe az a gondolat - akár most rögtön, akár a folyamat közben bármikor -, hogy minek vacakolnál ezzel a marhasággal, amit felvázoltam, úgysem árt meg egy kis ital, akkor vége, game over, alkoholista vagy. És akkor nagy baj van, akkor is, ha még nem látszik.

2018. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Egen, alkesz vagy, kérj segítséget. Ez nem kevés alkohol, én konkrétan kinyúlnék napi fél liter bortól pedig férfi vagyok.
2018. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Az vagy, ez egyértelmű. És ez még csak a kezdet. Lassan emelkedni fog a mennyiség 1 literre, aztán előtte még egy feles, majd a napközbeni ivás. Na nem a jövő héten, csak szép lassan, úgy, hogy észre sem veszed. Ha nem akarod, hogy ez bekövetkezzen, akkor fogadd meg az első válaszoló tanácsát.
2018. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Az élet halálos nem baj ha szeretsz inni amíg nem vagy ön és közveszélyes.
2018. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mojjo ***** válasza:
52%
@4: Az alkoholizmus maximálisan önveszélyes, illetve a családjára/közeli emberekre veszélyes. Akkor is, ha most még nem látszik. Majd eljön az az idő, amikor fog. Már mások számára, mert az alkoholista rzt soha nem fogja látni, bármilyen nyilvánvaló is.
2018. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nincs gyerekem, egyébként is meleg vagyok, nincs munkám, szoktam inni rendszeresen impulzivitásból alkoholt. Hol kisüveges vodkát, hol borokat, vagy ami éppen van. Ma hajnalig nálam 2 üveg bor simán le fog csúszni.

25/F

2018. okt. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Egészségedre. Én ma például délelőtt 1 liter bort szopogattam el, most estére pedig 2-3 pohárral iszom. Ne halgass a száraz antialkeszekre, ők nem tudnak igazán élni.
2018. okt. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Ez egyáltalán nem sok.Ne hülyéskedjen már senki aki azt mondja,hogy fél liter bor sok.Ez a mennyiség még egészséges is,nemhogy káros.
2018. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:
87%
Senki nem hülyéskedik, ez eszementen sok. És nem, ennyi nagyon nem egészséges. Ha 1,5-2, nagyon max 3 dl-t iszik úgy, hogy heti több alkoholmentes napot beiktat, az egészséges. Minden nap rendszeres fél liter bor egyenes út a saját maga és családja tönkretételére.
2018. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha napi szinten ennyi megy, az szintivónak hívják, itt írnak róla: [link] "

A szintivás az alkoholizmus egyik legkárosabb formája, borvidékeken gyakori, ahol gyerekkorától fogva mindenki azt látja, hogy ott egy kancsó bor az asztalon, és minden étkezésnél felhajtanak egy-egy pohárral. Senki sem rúg be tőle, mindenki teszi a dolgát, az apuka is egy békés, kedves ember, aztán mondjuk egy lábtöréssel kórházba kerül, majd jön egy durva delírium. Ilyenkor mindenki csodálkozik, hogy hát nem iszik ez annyit. Nagy a tudatlanság abban, hogy mennyit szabad inni, alig tartja be valaki a szociális ivás három kritériumát."

2018. okt. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!