Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tipikus pszihopata/szociopata?

Tipikus pszihopata/szociopata?

Figyelt kérdés

Általában az a pszihopata/szociopata ember aki esetleg első, vagy második benyomásra (vagy addig ameddig neki fontos) még úgymond "normálisnak" tűnnek? Mármint tipikusan olyan emberek ők akikről nem is merted volna gondolni hogy ők erre meg arra képesek, esetleg olyan hobbijuk/szokásuk van amit nem néztél ki belőlük, ami hatalmas meglepetésként ért hogy ezeket a dolgokat megtudtad róla.

Tehát röviden tudatosan belebújik egg karakter bőrébe, de csak amíg álcázni akarja magát úgymond, és ha senki sem látja előbújik az igazi énje? Persze nyílván komoly tudatosságot, és célokat értek a megjátszás alatt, mert ennyi erővel minden ember pszihopata hiszen mindenkinek van magànélete, de végülis a személyiségzavart olyan attidűdök zavara amik mindenkiben megvannak, csak vagy túlműködnek egyes jellemzők, vagy egyáltalán nincsenek meg.

Visszérve, a kérdésem az hogy milyen egy tipikusan antiszociális ember? Ez a kérdés megválaszolható rövid, lényegretörő mondatokban, ahogy én is tettem?

nov. 18. 04:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Értem hogy nincsen, vagy nagyon alacsonyan működik az empátikus készségük, a lelkiismertük, és hogy egyáltalán nem tanulnak a tettikből, nem látják magukat hibásnak, de ezek milyen tipikus viselkedében nyílvánulnak meg?

Mondjuk gyakori a szenvedély beteg embereknél ez a zavar? Hiszen jellemző rájuk hogy általában lopkodnak, hazudoznak, teljes megbánás nélkül mert ugyebár ő maga jól érzi magát mondjuk beb.szva. Ezek az emberek akkor szociopaták?

nov. 18. 04:42
 2/3 GepEpito ***** válasza:
egy jó kérdés! Ted Bundy. Ha rákeresel akkor láthatsz róla képeket. Szerintem egy tök normális ember volt, kinézetben. Belül más volt. Ezer dokumentumfilm van róla, nem is nagyon idéznék. És "belebújik egg karakter bőrébe" hát nem majd éli a saját koszos életét.
nov. 18. 05:08
 3/3 A kérdező kommentje:

Ismerem őt. Érdekes figura volt, az biztos.

*egy

nov. 18. 05:16

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!