Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ennek köze ahhoz,hogy...

Lehet ennek köze ahhoz,hogy depresszióra vagyok hajlamos?

Figyelt kérdés
5-6 éve annak,hogy kórházba kerültem depressziós tünetekkel. Akkor a fülembe jutott véletlenül az az információ,hogy én anyukámnak nem is a második gyermeke vagyok hanem a harmadik gyereke ugyanis a születésem előtt elvetélt. Erről mindaddig nem esett szó mielőtt én kórházba kerültem tehát nem tudtam róla. Azóta nagyon ritkán téma nálunk látom édesanyámon,hogy nem szeretne beszélni róla ezért nem is hozom fel.Tudni kell a szüleimről,hogy nagyon féltenek a depressziós hajlamaim miatt illetve a baba elvesztése miatt is szerintem túl féltenek. Nem is ez a lényeg hanem amióta megtudtam elkezdtem egy önutálba bele esni mert úgy érzem neki kéne élnie még akkor is,hogyha nem volt eléggé életképes és nem nekem. Nagyon emésztem magamat miatta és nem tudom sehogy se túl tenni magam azon,hogy ne magamat okoljam tudom,hogy nem én vagyok a hibás de valahogy nem tudom magamba ezt lezárni. Anyummal nem merek erről beszélni. Lehet ez is az oka,hogy én depresszióra vagyok hajlamos? Hogyan fogadjam el,hogy én élek és nem ő?Ha ő lenne én most nem lennék..
2020. nov. 21. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

"Lehet ez is az oka,hogy én depresszióra vagyok hajlamos?"

Lehet köze hozzá.


"Hogyan fogadjam el,hogy én élek és nem ő?"

Próbálj arra gondolni, hogy mindennek oka van. Képzeld engem majdnem elveszítettek. Sokszor éreztem már magam feleslegesnek, hogy nekem lehet meg se kellett volna születnem. De biztos nem véletlen hogy mégis itt vagyok. És biztos az se véletlen, hogy Te itt vagy! :)

2020. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!