Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van olyan pszichol...

Szerintetek van olyan pszichológus, aki csak a pénzért vállalja ezt a munkát? Lehet sikeres, hogyha az elsődleges mozgatórugói az anyagiak de jó szakemberré képzi magát?

Figyelt kérdés
Mostanában foglalkoztat ez a téma. Egyébként mit gondoltok a pszichológusokról általánosságban?

2020. nov. 24. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Unalmas vagy már
2020. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hány szakmáról akarod még ezt megkérdezni kisebb nagyobb változtatásokkal?
2020. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem azért, de soha életemben még csak hasonlót sem kérdeztem. Az eddigi kérdéseim zenékkel, érettségivel és dokumentumfilmekkel voltak kapcsolatosak, és nem érzem jogosnak ezt a letámadást. Rendes válaszokat szívesen fogadok. :)
2020. nov. 24. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy nem élvezed lehet bele energiát fektetni. Kit mi motivál. Van akit az hogy szereti, van akit a pénz. Attól, hogy más a motiváció, még lehet ugyan olyan minőségi munkát végezni.
2020. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól még lehet jó szakember, hogy a pénz motiválja. Lehet azért egyre eredményesebb a munkájában, hogy minél több pénzt keressen. Aki nem jó szakember ahhoz nem járnak vissza, nem javasolják másnak, így vagy kevesebben mennek hozzá, vagy olcsóbban elérhetővé teszi magát. Engem is a pénz motivál, ezért próbálom a szakmámban a maximumot hozni. Eddig bevállt, a munkám addig érdekel amíg ki nem lépek az ajtón. Onnantól családom van, akiknek anyagi biztonságot nyújtok. Így van ezzel minden normális pszichológus is. Szabadidejében eszébe se jut a kliens, ha nem így lenne napi 10 órában hallgatott negatív életbeszámolóktól ő kattanna be. Mindenkinek fontos az anyagi biztonság, a gyerekei jövője, a saját otthon megteremtés... aki nem így gondolkodik, annak érdekelnének a beszámolói, hogy mi motiválja.

(Nem vagyok pszichológus)

2020. nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerinted miért? Csokiért??
2020. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Ez egy szellemileg megterhelő munka a sok szomorú élettörténet miatt. Ennek ellenére nem hinném, hogy jobban keres, mint egy mérnök vagy egy közgazdász.


Fixen elhivatottság kell.

2020. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 év alatt ameddig csak belefektetett, addig mi motiválta? Az hogy majd 10 év múlva sok pénzt keresHET? Elhivatottság kell hozza nagyon erősen már az első perctől fogva mert azért vannak unalmas tantárgyak amiket szenvedés teljesíteni. Nekem pl a kultúra ilyen
2020. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljunk meg egy szóra. :) Más is kell, hogy mozgasson egy pszichológust az anyagiakon túl, hiszen pakolhatna liszteszsákokat is, vagy megtanulhatott volna programozni.


Tehát nyilván legtöbbjükben (már aki szereti azt, amit csinál) van egy jobbító, segítő szándék is. Ez persze nem azt jelenti, hogy a szabadidejükben agyalniuk kell mások problémáin (bár tény, sokuk nehezen szakad ki a hivatásából, ezen kőkeményen dolgozni kell).

2020. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!