Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kéne empatikusabbnak...

Hogyan kéne empatikusabbnak lenni egy másik személy iránt?

Figyelt kérdés
Mindig zavart, hogy amikor számomra fontos emberek egy fontos problémával fordultak felém, nem tudtam eléggé figyelmes, vagy megértő lenni feléjük, hanem egyből kitörve a helyzetből megpróbáltam a saját helyzetemből ki indulva tanácsot adni nekik, vagy felvidítani őket reménytelenül valami hülyeséggel. Hogyan tudnék jobb és megértőbb hallgatóság lenni számukra, amikor valóban szükségük van az érzelmi támogatásra, segítségre egy baráttól?
2020. nov. 24. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy. Ez adottság kérdése. Mondjuk azt megtanulhatnád, hogy kéretlenül ne adj tanácsot.
2020. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fe kérdéseket. Bennem sincs empátia, beszéltem a másikat, remélve, hogy az alapján megértem a szituációt.
2020. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erto figyelemmel: amikor a problemajarol beszel, akkor tanacs helyett inkabb tukrozz. Foglald ossze, hogy mit mondott, utalhatsz az erzeseire is (es ettol ugy erzed, hogy... Emiatt duhosnek erzed magad?, stb)

Mindig a masik felrol szoljon a kerdes, a tukrozes, a sajat erzeseid es sajat tapasztalataid ne kavard bele. Ez utobbi nehez, de tudatos odafigyelessel elkerulheto :)

Probald ki ezt :)

2020. nov. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keresd fel a Mély levegő projekt Instagram oldalt.


Rengeteg mondatra felajánlanak egy empatikusabb, építőbb alternatívát.

2020. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!